У мікрорайоні на Троєщині обладнали укриття та допомагають малозахищеним мешканцям, — історія ОСН

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  17:56, 2 Листопада 2022

Про киян, які створили органи самоорганізації населення (ОСН) і під час найскладніших випробувань стали опорою для громади

Облаштовували укриття, роздають продуктові набори, піклуються про чотирилапих.

«Вечірній Київ» розповідає про киян, які створили органи самоорганізації населення (ОСН) і під час найскладніших випробувань стали опорою для громади.

«Я був керівником декількох спортивних клубів на Троєщині впродовж 10 років, тому знав район, його людей, складав та втілював проєкти Громадського бюджету в мікрорайоні. Відтак очолив орган самоорганізації населення мікрорайону „Милославський“, коли постало таке питання», — розповідає нам керівник ОСН Комітет мікрорайону «Милославський» Євген Шкулій.

Євген Шкулій (в центрі) та його члени комітету допомагають своїм сусідам продуктами та ліками

У спортклубах люди займалися важкою атлетикою, паверліфтингом, боротьбою.

Спортсмени мали відмінну фізичну форму, тому й не дивно, що багато з них стали на захист батьківщини. А 20 тренерів разом з Євгеном Шкулієм 24 лютого вступили в тероборону й брали участь у захисті Києва, а також встигали виконувати волонтерську роботу.

«У наш ОСН входить 24 багатоповерхівки. Перше, з чим ми зіштовхнулися у лютому, — це з непристосованими й переповненими бомбосховищами. Умов довгого перебування там не було, тому організували постачання води та продуктів, теплих ковдр, кариматів, виставили охорону. Те саме робили й для нашого підрозділу тероборони. Для військових також возили самоскидами пісок та мішки для облаштування укріплень», — розповідає пан Євген.

Щоби організувати допомогу продуктами, керівництво ОСН обдзвонювало всіх знайомих підприємців, що залишалися в мікрорайоні. Допомога почала надходити навіть з-за кордону.

Особисто допомагав й володар титулів «Найсильніша людина України», спортсмен, народний депутат Василь Вірастюк.

«Почали організовувати логістичні коридори для доставки цієї допомоги. Гуманітарка їхала з Америки, Великої Британії, Польщі, Ізраїлю, Чехії, Словаччина, Німеччини. Її збирали та надсилали прості люди. А наші

хлопці машинами прямували до кордону з Польщею й забирали передачі», — пояснив Євген Шкулій.

У комітету «Милославський» допомога мешканцям мікрорайону була в пріоритеті, адже в кожному з бомбосховищ у березні перебувало понад 300 людей. Опікувалися також жителями гуртожитку.

«Через декілька днів для тих, хто залишився у столиці, наш ОСН „підтягнув“ їжу з ресторанів мікрорайону, її готували для ЗСУ та потребуючих. Ми намагалися своєю чергою забезпечувати кухарів продуктами для приготування обідів. Годували від 300 до 500 осіб щодня, аж до 9 травня», — розповів Шкулій.

Проте й сьогодні ОСН продовжує підтримувати малозахищених мешканців.

«Щодня роздаємо понад 50 продуктових наборів. Так виходить, що в місяць допомогу отримують до півтори тисячі жителів мікрорайону. Розумію, що у людей маленькі пенсії, а харчі та ліки здорожчали», — розповів Євген Шкулій.

«Ми знаємо потреби найбільш незахищених наших сусідів», — говорить Євген Шкулій

Не забувають волонтери й про чотирилапих друзів. Так, днями відправили майже 50 тон кормів для тварин у Бучу, Бородянку, Гостомель. Кажуть, що підтримують кормами ці притулки з перших днів російської агресії.

Пан Євген говорить, що сфера відповідальності комітету «Милославський» нині трохи змінилася. До війни вони більше опікувалися благоустроєм, озелененням території. Завдяки цим зусиллям, мають чотири добре обладнані спортивні майданчики й зони відпочинку. Проте й сьогодні переймаються тим, щоб у мікрорайоні жилося комфортно.

Він підкреслює, що це вдалося втілити насамперед завдяки організації й допомозі Департаменту суспільних комунікацій, який ефективно налагодив співпрацю з ОСНами столиці і спрямовує людей до успішної реалізації ідей.

«У нас був акцент на спортивній роботі з молоддю й дорослими мешканцями мікрорайону. Тепер я бачу, що з ранку до вечора створені за кошти Громадського бюджету спортмайданчики не пустують — тут займається й молодь і пенсіонери. А це дуже потрібно для психологічного та фізичного розвантаження людей в такий суворий час», — резюмував Євген Шкулій.

Довідка: Органи самоорганізації населення — представницькі органи мешканців міста або їх частин, які створюються для розв’язання окремих питань місцевого значення. Це будинкові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів, районів у містах.

ОСН співпрацюють з багатьма установами та організаціями та дають змогу всім бажаючим брати участь в громадському житті міста.

Це, як правило, юридичні особи, що мають достатньо інструментів, щоб забезпечувати реалізацію інтересів жителів, розв’язувати спільні проблеми жителів за місцем проживання.

На відміну від ОСББ органи самоорганізації складаються не з власників, а з мешканців будинків, які на законних підставах проживають на відповідній території.

Вгору