Міністерство освіти презентувало Стратегію реформи шкільного харчування, затверджену наприкінці жовтня. До розробки проєкту долучилися міністерства, державні органи, представники партнерів України та активісти.
Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, сьогодні держава докладає значних зусиль, щоб забезпечити здоровим харчуванням на безоплатній основі всіх учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій.
Втім, з урахуванням обсягів та нових категорій учнів, які з’явилися внаслідок воєнних подій, країна не може здійснити це власними ресурсами. Лише серед учнів 1-11 класів пільговий статус мають близько 650 тисяч дітей, з них понад 223 тисячі – діти зі статусом ВПО.
Також з’явилася нова категорія пільговиків – діти, які постраждали від воєнних дій і збройних конфліктів. На гаряче харчування для неповнолітніх цих категорій держава витрачає 13,87 мільярда гривень.
Діти мають отримувати в закладах освіти поживний здоровий обід «тут і зараз». Це питання, яке не можна відкласти до завершення війни, – наголосив Лісовий.
Він також зазначив, що на харчування у 2024 році з державного бюджету виділено 1,5 мільярда гривень субвенції – ці кошти мають піти на модернізацію харчоблоків у закладах загальної середньої освіти. Цей напрям робіт є одним з найвитратніших: відбудова та відновлення їдалень у яких можна готувати потребують чималих інвестицій.
Крім того, у рамках реформи, розробляється навчальна програма і новий збірник рецептур для використання в закладах загальної середньої освіти, який має полегшити роботу шкільних кухарів.
Нагадаємо, в Україні триває реформа шкільного харчування, яку розпочали у 2020 році. Так, наприкінці жовтня 2023 року Кабінет міністрів затвердив нову стратегію змін у цій сфері на 2023-2027 роки