У МОН визначили дати та перелік предметів мультипредметного тесту для вступників

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  11:35, 3 Лютого 2024

НМТ буде проведений у формі комп’ютерного тестування

Тестування складатиметься з чотирьох предметів, його проведуть з 14 травня до 19 липня.

Як повідомили на сторінці МОН, цьогоріч національний мультипредметний тест проведуть з 14 травня до 19 липня.

Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів:

  • три з яких визначено (українська мова, математика, історія України),
  • один — на вибір (українська література, іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія).

Кількість обов’язкових предметів цьогоріч збільшилася через історію України.

«Знати та розуміти історію своєї країни, наші виклики і перемоги — це база в усі часи, а у воєнний час це також і питання національної безпеки. Водночас зробили все, щоб повідомити про обов’язковість складання історії України як раніше. Тож уже з вересня старшокласники могли почати підготовку», — прокоментував міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Він зазначив, що тестування з чотирьох предметів протягом одного дня може бути чималим навантаженням. Одгнак це робиться передусім заради безпеки вступників та створення для всіх рівних умов.

«Така модель дає можливість вступникові з’явитися в пункті тестування лише один раз. Особливо актуально це для тих, хто змушений їхати для складання НМТ до сусіднього населеного пункту. До того ж, більше сесій — це більша вірогідність потрапити на повітряну тривогу», — зауваживі він.

Інформація про структуру і зміст тестів, завдання минулих років є на сторінках Український центр оцінювання якості освіти.

Також Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів основного й додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

Так, тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики — 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) — по 32.

Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зміст завдань з історії України охоплюватиме лише події другої половини XVI — початку ХХІ ст.

Вступникам нагадують, що приносити воду і пити її під час тестування можна. Залишити її потрібно на столі з особистими речами (причина — унеможливлення пролиття рідини на комп’ютер, що може завадити скласти тестування). Утім у будь-який момент учасники НМТ зможуть підійти до столу з особистими речами і поповнити свій водний баланс.

НМТ буде проведений у формі комп’ютерного тестування. Його мають скласти випускники 11 класів, які планують вступати до вишів. Реєстрація для участі в НМТ стартує в березні та триватиме до початку квітня.

Читайте також:

  • Чотири предмети і без пробного тестування: оприлюднили особливості вступних іспитів НМТ-2024.
Вгору