Заняття з чотирилапими допомагає справитись з емоціями, зняти напруження та покращити настрій.
У міському центрі «VcentriHub», що в Оболонському районі, відбувся сеанс каністерапії для захисників України та їх родин. Це різновид зоотерапії, який використовують як метод психосоціального лікування за участю спеціально навчених собак під керівництвом психолога.
Усі бажаючі, під наглядом дресирувальників, мали змогу провести час з собачками, погратись та зняти напругу, адже метод анімалотерапії нормалізує роботу нервової системи і навіть знижує відчуття неповноцінності.
Діти познайомилися із спеціально навченими собаками-каністерами — ньюфаулендом Елею та вельш-коргі Фоксі.
«Фоксі та Еля — спеціально дресировані, сертифіковані собаки, які надають і дітям і дорослим психологічну допомогу, розрядку», — говорить Ірина Федосенко, директор центрального клубу собаківництва Товариства сприяння обороні України, яка є дресирувальницею собак.
За словами Ірини, з перших днів війни, коли у Київ почали прибувати біженці з дітками із зон бойових дій, ці песики по два-три дні на тиждень виконують своє завдання — дарують емоційну й психологічну розрядку дітям та дорослим на різних локаціях.
Раніше у гуманітарному центрі «ЯМаріуполь», де теж проводять сеанси каністерапії, розповідали, що кожний собака, який претендує на роль помічника психолога, попередньо проходить тест на темперамент. Критеріїв відбору багато, але найголовніший полягає у тому, що пес повинен сам хотіти спілкуватися з людьми.