У МЗС розповіли, чому консульства України припиняють приймати громадян призовного віку

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  17:17, 23 Квітня 2024

Дмитро Кулеба доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном

Починаючи з 23 квітня можливо буде лише оформити документи для повернення в Україну.

23 квітня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба офіційно підтвердив, що дипломатичні установи за кордоном тимчасово призупинили з вівторка, 23 квітня, всі консульські дії для чоловіків призовного віку (18-60 років).

За його словами, захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС. Водночас в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення.

«Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна», — пояснив Кулеба.

Він також додав, що обов’язок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.

«Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, — то так це не працює», — наголосив мінстр МЗС.

День тому, 22 квітня, Дмитро Кулеба доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. За його словами, це буде чесно.

Невдовзі працівники МЗС нададуть уточнені роз’яснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» та після набрання ним чинності.

Нагадаємо, що 11 квітня Верховна Рада України ухвалила закон про мобілізацію. Серед оновлень, зокрема, пункт про необхідність обов’язково мати при собі військово-обліковий документ та показати його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ.

16 квітня Зеленський підписав закон. Він набуває чинності 18 травня.

Вгору