У Михайлівському соборі Києва пройшла заупокійна служба із загиблого під Ізюмом українського воїна 93 бригади, громадського активіста Романа Ратушного. А пізніше пройшло прощання із громадським активістом на Майдані Незалежності у Києві. Ратушного поховають на Байковому цвинтарі.
Мер Києва Віталій Кличко, який прийшов попрощатися з активістом, пообіцяв залишити Протасов Яр зеленою зоною на згадку про Романа Ратушного, який за життя боровся із забудовою цієї території. Про це Кличко заявив у своєму Telegram-каналі.
При цьому столичний мер наголосив, що підтримує перейменування однієї із вулиць Києва на честь Романа Ратушного. Йдеться про вулицю Волгоградську Солом'янського району.
Переконаний, що ім'я Романа буде увічнено у назві вулиці у Києві. А також житиме справа захисту зелених зон Києва. Зокрема Протасового Яру. Мрія Романа справдиться – Протасов Яр залишиться зеленою зоною його рідного та улюбленого міста, – сказав міський голова.
Ратушний приєднався до захисту України від першого дня повномасштабного вторгнення Росії. Він брав участь у боях під Києвом, а потім у складі 93-ї бригади Холодний Яр звільняв Тростянець, воював на Сумщині та під Ізюмом. Роман загинув 9 червня у бою під Ізюмом.
Ратушний був одним із студентів, яких силовики побили на Майдані у 2013 році. Пізніше він очолив ініціативу, яка боролася проти забудови Протасового Яру - там будував три багатоповерхівки дніпровський забудовник «Дайтону груп». Цю компанію пов'язують із колишнім чиновником Дніпра Геннадієм Корбаном.
У листопаді 2019 року Роман Ратушний заявив про погрози з боку забудовника та сказав, що змушений ховатися. Із цією заявою він звернувся до президента та генерального прокурора.
Минулого року йому було вручено підозру за участь у протесті під Офісом президента з вимогою звільнити засудженого громадського активіста Сергія Стерненка. Тоді учасники мітингу закидали будівлю фаєрами, розбили скло одного з дверей ВП та підпалили табличку Президент України.
Протасів яр - історична місцевість, розташована в Солом'янському та частково в Голосіївському районі міста Києва. Простягається на східному схилі Батиєвої гори вздовж однойменної вулиці та спуску, які за радянських часів називалися вулиця та спуск Степана Разіна.