У Солом’янському районі відкрили майданчик для французької гри петанк

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  11:30, 25 Травня 2023

Попри війну столиця продовжує відбудовуватися

Навколо майданчика висадили кущі та встановили лави.

У середу, 24 травня, на бульварі Вацлава Гавела 7-В Солом’янського району в парку «Орлятко» відкрили майданчик для гри петанк. Участь у заході взяли заступник голови КМДА Петро Панталеєв та Посол Франції Етьєн де Понсен.

Петанк — це гра з кульками, що виникла на півдні Франції в Провансі. Кожен гравець повинен стоячи на місці кидати металеві кульки якнайближче до кошонета — маленької дерев’яної кульки. В Україні гра з’явилася нещодавно, проте вже має прихильників.

Петро Панталеєв наголосив, що попри війну столиця продовжує відбудовуватися. Також він висловив подяку Послу Франції в Україні пану Етьєну де Понсену за підтримку, надійне плече у нелегкий для країни час.

«Київ продовжує докладати максимум зусиль для того, щоб усі наші зелені зони були доглянутими та радували киян і гостей міста. Війна не повинна нас зупиняти в роботі на відбудову й покращення нашого міста», — сказав Пантелеєв.

Доступ до майданчика для гри в петанк безкоштовний. Кожен охочий, незалежно від віку, може прийти та пограти, але перед цим потрібно ознайомитись із правилами на стенді. На майданчику розташовані два поля для гри з гравію, лави для глядачів та баки для сміття. Територію обсадили молодими кленами та кущами.

Етьєн де Понсен відзначив, що агресору не зламати дух українців і відкриття майданчика цьому є підтвердженням. До того ж додав, що Франція має за честь допомагати українському народу й буде робити це надалі.

Довідково:

Петанк — популярна в Європі гра з простими правилами: стоячи всередині кола, кинути металеві кулі якомога ближче до маленької дерев’яної кулі (кошонет або поросятко), набравши більше очок за команду суперників. У своїй сучасній формі гра виникла в 1907 році у Провансі, на півдні Франції.

Серед переваг виду спорту:

— легкі фізичні навантаження та мінімальний ризик травмування;

— зміцнення соціальних зв’язків;

— зменшення стресу та тривожності;

— тренування концентрації.

Вгору