У столиці збільшать кількість ділянок без скошування трави: хто долучатиметься

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  15:53, 20 Серпня 2024

Нині у Києві 65 локацій на 149 га — це ділянки без скошування. На наступний рік у Києві масштабують проєкт — до ініціативи долучатимуться Керуючі компанії, ОСББ, заклади освіти

За те, щоб збільшити ділянки без скошування й з різнотрав’ям проголосувало 66 відсотків респондентів, які взяли участь в опитуванні у «Київ Цифровому».

За словами директора Департаменту захисту довкілля й адаптації до зміни клімату Олександра Возного, фактично понад 20 тисяч людей попросили масштабувати цей проєкт. Про це він сказав в інтерв’ю «Вечірньому Києву».

Олександр Возний

«Ми вже провели наради з КО „Київзеленбуд“, райдержадміністраціями та Керуючими компаніями, проінформували їх про результати голосування та напрацьовуємо рішення про збільшення таких ділянок. Стосовно парків також був гарний показник. Ми запитали: де і що вони б покращили. Отримали 23,5 тисячі пропозицій. Наразі їх опрацьовуємо. Але деякі тренди вже можна назвати. Це — збільшення кількості лав, смітників, частоти поливу й облаштування зрошувальних систем, влаштування освітлення в деяких парках. Щодо озеленення, то кияни висловилися за збільшення дерев, кущів, живоплотів. Були й пропозиції додати у парках WiFi. Будемо впроваджувати найбільш запитувані зміни в наших парках», — пояснив Олександр Іванович.

Процес створення нових ділянок без скошування вимагає організаційних заходів від міста, роз’яснювальної роботи.

«Є частина киян, які розуміють, чому не варто скошувати траву. А є частина, що скаржаться на 15-51 на безлад і зарості. У Дніпровському районі днями мешканці самотужки викосили таку ділянку. Тому інформаційні таблички або стенди стануть у пригоді. Ми в Берліні бачили, що частина парку викошена як партерний газон, де люди можуть займатися спортом, відпочивати, інша частина залишена з природним різнотрав’ям, квіточками, комахами.

Нині у Києві 65 локацій на 149 га — це ділянки без скошування. На наступний рік у Києві масштабують проєкт — до ініціативи долучатимуться Керуючі компанії, ОСББ, заклади освіти.

Повний текст інтерв’ю про подальший розвиток Оболонського острова та його суміжної території, про проблему озера Синє та карантинні рослини читайте тут.

Вгору