У застосунку «Київ Цифровий» запустили цифрову карту для оплати проїзду смартфоном

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  08:07, 21 Червня 2023

Транспортна карта це — зручно

Вартість цифрової карти 40 гривень.

Команда КП «ГІОЦ» додала в міський застосунок «Київ Цифровий» можливість придбати транспортну карту для безконтактної оплати проїзду на валідаторах. Після придбання цифрова карта прив’язується до Apple або Google Wallet.

Про це повідомили на сайті КМДА.

Реліз цього сервісу команда КП «ГІОЦ» здійснює поетапно. Спершу стартову версію відкрили для 10% користувачів Android і 1% користувачів iOS, щоб спостерігати за відгуками та оперативно вносити вдосконалення. Зараз оновлена версія з цифровою картою доступна ширшій аудиторії.

Цифрова карта інтегрується з автоматичною системою оплати проїзду та створена для користувачів, які не бажають носити із собою пластик.

Тепер у розділі «Транспортна карта» в міському застосунку можна як додати пластикову карту, так і придбати цифрову.

Щоб придбати цифрову карту, потрібно:

  • Вибрати «Цифрова карта» → «Придбати».
  • Вибрати банківську картку в Apple або Google Wallet, щоб прив’язати до неї цифрову карту.
  • Оплатити цифрову карту через Apple або Google Pay.

Вартість цифрової карти — 40 гривень. Після оплати цифрова карта автоматично прив’язується до банківської картки у Wallet і до пристрою — лише з них буде здійснюватися оплата проїзду.

У застосунку можна поповнити цифрову карту поїздками та створювати QR-квитки з поїздок, придбати проїзний та стежити за історією оплат.

Щоб оплатити проїзд у наземному транспорті, потрібно:

  • Прикласти до валідатора пристрій, із якого придбали цифрову карту.
  • Дочекатися підтвердження оплати на валідаторі — із цифрової карти спишеться поїздка.
  • Якщо на цифровій карті немає поїздок, спишуться 8 гривень за проїзд із банківської картки.

Цифрова карта діє у тролейбусах, автобусах, трамваях і на фунікулері. Проте не діє в електричці, оскільки не містить гаманця.

Щоб оплатити проїзд у метро, потрібно:

  • Вибрати цифрову карту в застосунку та натиснути «Створити QR-квиток».
  • Сканувати QR-квиток на валідаторі. Із цифрової карти спишеться поїздка.

Якщо не скористатися створеним QR-квитком до опівночі, поїздка повернеться на карту. Оплата цифровою картою через Apple Pay та Google Pay у метро не діє.

У КМДА ЧЕКАЮТЬ ВІДГУКІВ ПРО НОВИЙ СЕРВІС

Керівник цифрової трансформації Києва і заступник голови КМДА Петро Оленич пояснив, що у вартість цифрової карти включено оплату послуг сервісних провайдерів, зберігання даних та їхній захист, витрати на підтримку в автоматизованій системі оплати проїзду.

Також Оленич спростував інформацію щодо витрати бюджетних коштів на цифрові карти.

«Чи витрачались 20,3 мільйонів гривень із міського бюджету на впровадження цифрової карти? Ні, не витрачались. Тендер передбачає, що майбутня оплата процесинговому центру буде здійснюватися за фактично надані послуги. Тобто лише за випущені цифрові карти. 20,3 мільйонів гривень — це сума, на яку провайдер може забезпечити максимальну кількість карт. Фінальна ж сума залежить від загальної кількості придбаних», — пояснив керівник цифрової трансформації Києва.

Петро Оленич. Фото: Борис Корпусенко

Він також зауважив, що кошти, за які користувачі придбають цифрові картки, надійдуть процесинговому центру за надані послуги, а також підуть на підтримку функціональності та обслуговування.

«Команда „Київ Цифровий“ завжди працює для киян і відкрита до фідбеку. Залишайте відгуки про новий сервіс, все проаналізуємо і зробимо висновки», — підкреслив Петро Оленич.

Вгору