Українці, які з різних причин не змогли виїхати з Мелітополя, змушені спостерігати найвульгарніший виворіт "руського міра". До вашої уваги одна з історій про життя в окупації, якими діляться наші земляки.
З одним із завдань рашисти справляються просто на відмінно. Йдеться про "оновлений" етнічний склад окупованого міста. Мелітополь перетворили на натуральний кишлак. Зустріти особу слов'янської зовнішності не так уже й просто, та й приїжджих, але чужих "братів-слов'ян", за словами мешканки Мелітополя, видно здалеку:
- У місті повно "вузькооких" і не тільки чоловіків, а й жінок. Чужих дуже добре видно... Останнім часом у Мелітополі люди розділилися на три табори: зрадники, гастролери і свої. Гастролери з ерефії роблять бізнес на окупованих територіях. Зрадники з місцевих насолоджуються "руським міром". З такими не можна спілкуватися - здадуть. Свої - мовчать і чекають, - пише з окупації мешканка Мелітополя.
І насправді страшно уявити, як можна жити у своєму місті, у своєму домі, і бояться своїх поглядів і переконань. Очевидно, для окупантів це стиль життя. Але волелюбні українці завжди висловлювали свою точку зору, не боячись наслідків. На жаль, не в нових реаліях, де відповісти за свою позицію можна життям...
Але мешканка Мелітополя не втрачає оптимізму. Хоч би як насаджували свою божевільну пропаганду окупанти, їм не вірять. Навіть діти, які з перших днів - головна мета окупантів. За словами жінки, мелітопольські діти досить розумні, щоб відокремлювати зерна від полови:
- Навіть ті, хто відпускає своїх дітей на екскурсію в росію, чекають на повернення України. Не ображайтеся, що наші діти їздять у рашку і в Крим. Вони в нас дуже розумні. Коли повертаються додому, кажуть: "Ми живемо в Європі". Діти здатні аналізувати все, що бачать. Тому це навіть корисно, порівняти рівень життя в Україні та в ерефії, - пише жінка.
Що й слід було довести: у головах убогих просто немає такої прошивки, щоб усвідомити, що інші, відмінні від них люди, вміють міркувати. Який би терор не влаштовували окупанти, вони не здатні зламати волю українців. Хоча б тому, що поняття "воля", їм апріорі незнайоме...