В Одесі з’явились «Червоні лавки», які інформуватимуть містян як протидіяти домашньому насильству

Джерело:  usionline.com  /  19:14, 1 Грудня 2023

«Червона лавка» — ініціатива, яка пов’язана із попередженням насильства проти жінок. Ідея народилася у 2014 році в Італії й передбачала фарбування лавок у міських районах у яскраво-червоний колір та наклеювання табличок із місцевим чи національним контактом протидії насильства

Одеса долучилася до всесвітньої акції та встановила у різних районах міста «Червоні лавки» - символ протидії домашньому насильству. На кожній такій локації встановлені таблички з інформацією - як діяти у випадках жорстокого поводження.

Сьогодні «Червоні лавки» були встановлені у Пересипському, Хаджибеївському та Приморському районах Одеси, а наступного тижня з’явиться така сама лавка і в Київському. На відкритті однієї з них побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.

За словами організаторів акції, представників міжнародної гуманітарної неурядової організації INTERSOS, «Червона лавка» надає моральну підтримку людям, які постраждали від домашнього насильства, підвищує обізнаність кожного, хто проходить повз.

На кожній локації прикріплена спеціальна табличка із контактами соціальних служб та державних організацій, які надають допомогу саме у тому районі, в якому встановлена лавка.

Загалом в Одесі таких лавок наразі три – першу встановили у парку Горького, інші у парку Шевченко та на Кримському бульварі навпроти 24-ї школи. Останню, четверту лавку буде встановлено у понеділок, на проспекті Академіка Глушко біля 6-ї дитячої міської поліклініки.

Вся інформація, яка міститься на червоних лавках, додають волонтери, перевірена та є офіційною.

Всі лавки ми поставили разом із центром соціальних послуг. Основна ідея «Червоної лавки» в тому, що вона помітна та привертає увагу. Коли люди підходять до неї, вони читають інформацію про можливі сервіси, які можуть знадобитися якщо людина потерпає від насилля або хоче розповісти про насилля, яке сталося, або у неї є близькі, яким ця допомога потрібна, – зазначила Євгенія Штекель, менеджерка з питань регіонального розвитку гуманітарної організації INTERSOS.

Євгенія Штекель

Як додає інспектор сектору протидії домашньому насильству, правоохоронець Максим Стоянов, коли людина потрапляє до спірної ситуації, найчастіше вона дзвонить в поліцію, де надають всю необхідну інформацію. Правоохоронці виїжджають на місце події навіть якщо особа, яка звернулася, намагалася просто отримати консультацію.

Вони приїжджають на місце та надають всю інформацію постраждалій особі, та питають, що надалі вона хоче робити. Вона може звернутися з письмовою заявою, з усною заявою. У кожного є можливість звернутися до поліції в будь-якому випадку. Навіть якщо постраждала каже, що кривдник заспокоївся або пішов, екіпаж поліції, чи то патрульні, чи то співробітники сектору протидії домашньому насильству або будь-які інші представники поліції, які знаходяться поблизу все одно приїжджають та вже на місці з’ясовують обставини – чи буде особа далі притягуватися до адміністративної чи кримінальної відповідальності, – зазначив Максим Стоянов.

Максим Стоянов

В наступному році ініціатори акції планують встановити у місті ще декілька червоних лавок.

Довідка УСІ:

«Червона лавка» — ініціатива, яка пов’язана із попередженням насильства проти жінок. Ідея народилася у 2014 році в Італії й передбачала фарбування лавок у міських районах у яскраво-червоний колір та наклеювання табличок із місцевим чи національним контактом протидії насильства. Проєкт дозволяє підвищити обізнаність серед населення про проблему домашнього насильства, та об’єднати жінок, які постраждали від жорстокості близьких.

Вгору