В Одеській Військової академії на «бойовий» факультет розвідки та ССО вперше поступили дівчата.Фото

Джерело:  usionline.com  /  18:53, 21 Серпня 2023

Нещодавно у Військовій академії м. Одеси завершилася вступна кампанія 2023 року. Про її підсумки розповіло керівництво Академії

Цьогорічна вступна кампанія у була особливою: державне замовлення на вступ до вишу було збільшено майже вдвічі. Тож за кількістю абітурієнтів, які вступили до 1-го курсу навчання, цей набір перевершив і 2021 і 2022 роки.

Про це розповів представник керівництва Академії полковник Олександр в інтерв’ю виданню АрміяInform.

Цього року в Військової академії в Одесі набір, як і раніше, здійснювався на п’ять факультетів, а саме: на факультети підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ та морської піхоти; підготовки спеціалістів військової розвідки та Сил спеціальних операцій; підготовки спеціалістів тилового забезпечення та підготовки спеціалістів ракетно-артилерійського озброєння, підготовки спеціалістів забезпечення та експлуатації військової техніки.

Найбільш популярні серед молоді факультети – розвідки та десантно-штурмових військ і морської піхоти. Відповідно й конкурс щодо вступу на них був найбільший.

Варто зазначити, що саме поточного року вперше за часів існування нашого вишу на факультет розвідки і ССО були прийняті абітурієнти-дівчата. І це насамперед красномовно свідчить про те, що до справи захисту Батьківщини від ординської навали залучаються різні верстви українського суспільства. Причому в майбутньому вони бажають бути не просто офіцерами українського війська, а саме командирами бойових підрозділів та робити особистий внесок у благородну справу знищення окупантів і звільнення країни від російських загарбників, – зазначив представник Військової академії.

При цьому він вказав, що уже досить тривалий час до вишу вступають і дівчата. Традиційно найпопулярніший серед них — факультет підготовки спеціалістів тилового забезпечення.

Вступна кампанія у Військової академії тривала з 20-го по 29 липня. Після вступу у курсантів тривають інтенсивні заняття з первинної військової підготовки, які мають певні терміни залежно від факультету, обраної спеціалізації та власного досвіду. Для вчорашніх школярів термін підготовки може сягати й місяця. А для тих, хто прийшов навчатися з фронту та має певні військові навички, він значно коротший. Після закінчення первинної підготовки курсанти складуть Присягу та стануть повноправними курсантами військового вишу.

Вгору