Донорів для пацієнтів знайшли завдяки Українському реєстру донорів.
Війна значно ускладнила роботу трансплантологів у столиці. Але не спинила. Так, завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку лише у жовтні в «Охматдиті» було проведено три трансплантації від неродинних донорів. В Україні це 39-та, 40-ва та 41-ша пересадка кісткового мозку з початку року.
«На запит клініки „Охматдит“ ми провели пошук і знайшли генетичних близнюків для Дмитра, Валентини та Олега. Знайти свого донора у світі — це велика удача і надія для пацієнта, тому наповнення Українського реєстру донорів кісткового мозку — це наш з вами вклад у боротьбу з раком крові», — зазначають у реєстрі.
5% стовбурових клітин донора — це шанс перемогти хворобу для хворих на рак. Стовбурові клітини в донора повністю відновлюються протягом 2 тижнів.
У вересні у Охматдиті було проведено 10 трансплантацій КМ. 6 пацієнтів отримали клітини від неродинних донорів завдяки реєстру. Донорів тоді знайшли в Німеччині, Польщі та Індії. З Індії до нас клітини приїхали вперше, подолавши понад 7000 км, щоб врятувати 20-річного українця.
Всі трансплантації відбуваються коштом держави Україна.
Раніше завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит» Олександр Лисиця розповідав «Вечірньому Києву» про особливості трансплантації кісткового мозку для дорослих та дітей.