Наразі відділення лікарень на окупованій Донеччині переобладнують під ковідних хворих, але в таких відділеннях майже немає кисню, повідомив представник Окремих районів Донецької області України в ТКГ журналіст Сергій Гармаш.
За його словами, в ОРДО також є жорсткий дефіцит машин «швидкої допомоги», а медикаменти для лікування коронавірусу хоча і є в аптеках, але коштують дуже дорого.
«Мої знайомі у Донецьку не найбідніші люди, але розповіли, що у їхніх дітей 10 днів температура скаче під 40, — говорить Сергій Гармаш. — Вони говорять, що збити складно. Рентген не виявив пневмонії. Але тести на коронавірус вони не стали робити, бо стверджують що це дорого».
На підтвердження своїх слів Сергій Гармаш опублікував фото, зроблене в однієї з аптек окупованої Донеччини. На знимку можна побачити, що упаковка російського препарату проти коронавірусу продається за ціною 4 тисячі рублів (1459 грн). При цьому більшість жителів окупованої Донеччині заробляє на місяць від 10 до 15 тисяч рублів (3649 — 5473 грн). Тобто, людині, яка захворіла на коронавірус, потрібно буде віддати лише за одну пачку ліків майже третину місячної зарплати. А для лікування хвороби знадобиться не одна пачка.
Сергій Гармаш зазначив, що пандемія в ОРДО шириться.
«На ринках закривають цілі секції — багато підтверджених випадків коронавірусу у продавців, — повідомив він. — З минулої п'ятниці школярів Донецька відправили на канікули».
За словами Сергія Гармаша, ситуація з коронавірусом на окупованій Донеччині значно погіршилася через російські вибори, в яких вимушені були брати участь мешканці ОРДО.
«Крім сезонного, такий різкий сплеск „корони“ обумовлений ще й „внутрішнім російським“ політичним фактором, — стверджує Сергій Гармаш. — Це, в першу чергу, масові агітаційні заходи „Єдиної Росії“ в ході передвиборчої кампанії в Держдуму в ОРДЛО. Природно, без будь-яких епідемічних обмежень. Друге — сам процес виборів: і вивезення майже 50 тисяч людей в задушливих автобусах на виборчі дільниці в Росію, і голосування в так званих Інфоцентрах безпосередньо на території ОРДЛО. І третій фактор — повернення з Криму і російських курортів заробітчан з Донбасу».
Слова представника ОРДО у ТКГ підтверджують мешканці окупованого Донбасу. В соціальних мережах вони розповідають про те, що лікарні, куди провозять хворих на ковід, не мають обладнання, тому люди не отримують медичної допомоги та помирають.