Міністерство внутрішніх справ України скасувало заборону на допуск тварин в укриття, яку передбачав наказ від 2018 року. Люди з домашніми улюбленцями мають розміщуватися в окремих приміщеннях або відокремлених місцях укриття.
Відповідні зміни 10 січня 2024 року МВС внесло до наказу №18 "Про внесення змін до вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту", про що стало відомо з Офіційного вісника України, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Своєю чергою в зоозахисній організації UAnimals розповіли, що в грудні їхні юристи звернулись до керівництва МВС із пропозицією змінити й оновити наказ із застарілою нормою. У відомстві відповіли, що міністерство починає працювати над вирішенням проблеми.
"Ви могли чути історію про дітей, яких не пустили у сховище із маленькою собакою і над їхніми головами вибухнула ракета. На жаль, таких ситуацій тисячі. Проблема була у старому наказі Міністерства внутрішніх справ, який забороняв пускати тварин в укриття. Саме цей наказ був приводом не пускати людей із тваринами і не нести відповідальність за наслідки таких недопусків", – йдеться в повідомленні організації.
Наказ внесено до єдиного реєстру державних нормативних актів, далі на нього чекає офіційна публікація.
У доповненні до наказу йдеться про те, що люди, які приходять в укриття із тваринами, мають перебувати в окремих приміщеннях або відокремлених місцях.
Власник домашньої тварини або людина, яка її супроводжує, забезпечує:
– постійний нагляд за твариною;
– необхідні умови, що відповідають біологічним, видовим та індивідуальним особливостям тварини;
– безпеку людей і тварин навколо, а також майна від заподіяння шкоди твариною;
– безпеку супроводжуваної тварини;
– дотримання вимог санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил;
– наявність повідка для домашніх тварин, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, а також намордника на собаках порід, що включені до Переліку небезпечних порід собак, затверджених постановою Кабміну від 10 листопада 2021 року № 1164 (американський пітбультер'єр, американський стаффордширский тер'єр, англійський, бельгійський мастифф, мастифф, бульмастиф, бультер'єр та інші).