В Україні побільшало безоплатних “доступних ліків”

Джерело:  shotam.info  /  13:22, 19 Серпня 2019

Що таке “Доступні ліки”?

В Україні стало більше “доступних ліків”, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 серпня 2019 року. У новій редакції Реєстру кількість ліків, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно, збільшилась на 14 позицій. Про це повідомляє Національна служба здоров’я України.

Скільки є всього?

Національна служба здоров’я України вперше здійснювала формування Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Нова редакція Реєстру містить 254 лікарських засобів, що підлягають реімбурсації. З них за нозологіями: 195 – для лікування серцево-судинних захворювань, 45 – діабету ІІ типу, 14 – бронхіальної астми.

У новому Реєстрі кількість безоплатних ліків для пацієнтів зросла на 14 позицій, з 64 до 78. До Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, входять не тільки ліки вітчизняних фармацевтичних виробників, а й країн ЄС, Ізраїлю.

Що таке “Доступні ліки”?

НСЗУ реалізує урядову програму реімбурсації (механізм повної або часткової оплати лікарських засобів, що включені до деталізованого опису з бюджету) з 1 квітня 2019 року. Завдяки використанню електронних інструментів оновлена програма “Доступні ліки” стала зручнішою і для пацієнтів, і для аптек. Аптека має один договір з НСЗУ на участь у програмі, пацієнт може отримати електронний рецепт у лікаря, якого обрав за декларацією, а отримати свої «Доступні ліки» можна у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ, – незалежно від свого місця проживання чи реєстрації.

Хто користується?

Станом на 15 серпня з 5,2 млн виписаних електронних рецептів погашено 4,2 млн. Понад 1,1 млн пацієнтів отримали необхідні ліки безоплатно або з невеликою доплатою. З новою редакцією реєстру пацієнти, які живуть з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою, зможуть безоплатно отримати більшу кількість лікарських засобів. Переглянути оновлений перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації по урядовій програмі «Доступні ліки», можна тут. Також відповіді на питання щодо реалізації програми «Доступні ліки» можна отримати, зателефонувавши на контакт-центр НСЗУ за коротким номером 16-77.

Вгору