В Україні штрафуватимуть батьків школярів, які прогулюють навчання – Кабмін

Источник:  shotam.info  /  14:05, 17 Октября 2019

За яких умов можуть оштрафувати?

Кабмін ухвалив рішення про штрафування батьків тих школярів, які прогулюють навчання без поважних причин.

За яких умов можуть оштрафувати?

У документі зазначено, що за відсутності учнів, які не досягнули повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів поспіль з невідомих причин або без поважних причин, навчальний заклад невідкладно зобов’язаний надати інформацію службі у справах дітей, а ті, у разі потреби – повідомити поліцію.

Скільки складатиме штраф?

Якщо дитина систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де вона перебуває, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності.

Читайте також: 12-річна школа з’явиться в Україні раніше, ніж планувалося: коли саме?

Такі справи розглядають на засіданнях суду. Спочатку суд може призначити попередження або штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.

За умови повторення ситуації батькам загрожує штраф у розмірі від 1700 до 5100 грн, без урахування судового збору.

Які причини вважаються поважними?

Уточнюється, що поважною причиною відсутності дитини в школі є хвороба, відпочинок з батьками або інші сімейні обставини. Один із батьків зобов’язаний повідомити шкільну установу про те, що дитина буде відсутня, і надати письмову заяву.

Якщо дитина не відвідувала уроки з причини хвороби і зверталася до лікаря, то доказом поважної причини може стати медична довідка. Якщо ж такої немає, то потрібна заява від батька або матері про те, що у відповідний період дитина перебувала вдома під їхнім наглядом.

Нагадаємо, що з 1 вересня 2019 року в українських школах розпочалися зміни: скасували обов’язкову форму, ввели електронні учнівські квитки, а в їдальнях формують нове меню. Детальніше про те, як зміниться шкільне життя, читайте тут.

Наверх