В Україні стартує реконструкція ще одного летовища

Джерело:  shotam.info  /  16:10, 13 Листопада 2019

Що варто знати про аеропорт?

На Вінниччині розпочалися підготовчі роботи до проведення реконструкції аеродрому «Гавришівка». Про це повідомляє інформагентство АрміяInform.

Компанія-переможниця тендеру на виконання реконструкції вже розпочала доставку матеріалів та обладнання для встановлення мініпідприємства з виготовлення бетону.

Летовище у Гавришівці — спільного використання. Тут одночасно працюють КП «Аеропорт Вінниця» та бригада транспортної авіації Повітряних Сил.

Що зроблять і за скільки?

Вартість реконструкції оцінюють майже у 900 млн грн. Передбачені заміна штучного покриття ЗПС, перону, облаштування необхідних комунікацій, зв’язку та мереж.

В інженерно-аеродромній службі тилу логістики Командування Повітряних Сил пояснили, що замовником робіт з реконструкції є «Аеропорт Вінниця», і жодної копійки з бюджету оборонного відомства на проєкт не витрачають. Тут також додають, що основні роботи на летовищі мають розпочатися у березні наступного року. Очікується, що цей процес триватиме до кінця 2021-го.

Як виглядатиме летовище?

За даними видання Vежа, концепцію реконструкції терміналу Міжнародного Аеропорту «Вінниця» довірили розробити компанії «УВТ ГРУП» (UVT GROUP). Як повідомляється, проект реконструкції передбачає добудову третього поверху, скляні ліфти та VIP-залу. 

Як повідомляється на сайті підприємства, раніше були замовлені проєкти реконструкції злітної смуги і, власне, існуючого терміналу аеропорту.

Згідно з концепцією, реконструйований термінал матиме орієнтовну площу 11 000 метрів квадратних. Реконструйоване бомбосховище, повне перепланування приміщень, надбудований третій поверх, окремий вхід для VIP персон і двоє гейтів для відправлення пасажирів.

Термінал також матиме змогу приєднати телескопічні рукави, можливість розширення міжнародної зони без перепланування технологічного процесу.

За сучасними вимогами новий термінал відповідатиме класу А,В енергоефективності. Для цього буде утеплено фасад з повною його заміною на сучасні утеплюючі матеріали та керамічне покриття, нове скління на базі фасадних систем Reynaers.

Що варто знати про аеропорт?

Летовище збудоване у 1983 році, використовувалось для місцевих, міжобласних та згодом — міжнародних маршрутів. Регулярні рейси виконувалися до 1999 року, певний час після того приймалися лише разові та чартерні рейси. Частково аеропорт використовується військовими.

2008 року проведено реконструкцію повітряновокзального комплексу, штучної злітно-посадкової смуги. Обладнано залою прикордонного та митного контролю. Летовище Вінниці є популярним місцем для хасидів, котрі подорожують до пам’яток Умані, Бердичева, Кам’янця-Подільського та інших міст, пов’язаних з історією євреїв. Зокрема, у 2015-му році летовище прийняло майже 6 тис. хасидів.

У травні 2008-го Міністерство транспорту та зв’язку видало аеропорту ліцензію на обслуговування внутрішньодержавних пасажирських перевезень. У грудні того ж року року Кабінет Міністрів відкрив міжнародний пункт пропуску через державний кордон для повітряного сполучення в летовищі «Вінниця».

Вгору