В Україні відзначають День Десантно-штурмових військ ЗСУ

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  17:02, 21 Листопада 2023

З початку повномасштабного нападу росії українські десантники воюють на всіх ділянках фронту і завжди там, де найважче

Український десант завжди на найскладніших відтинках фронту. Завжди там, де перемога.

З 2017 року наймобільніші війська України — десантно-штурмові, — відзначають своє свято 21 листопада. Вперше урочиста церемонія відбулася на Михайлівській площі у Києві за участю Президента та військового командування.

Тоді Командування повідомило про затвердження ребрендингу та нової дати професійного свята. Десантники змінили колір беретів із блакитного на темно-бордовий (марун), отримали нові беретні знаки. Були вручені штандарт командувача ДШВ, прапор роду військ і встановлений текст присяги десантника.

З початку повномасштабного нападу росії українські десантники воюють на всіх ділянках фронту і завжди там, де найважче.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний привітав Десантно-штурмові війська зі святом і запостив відео про десантників.

«Схиляю голову у пошані і пам’яті за кожним десантником, який поклав життя за Україну, за нашу гідність і свободу у боротьбі з російськими окупантами! Пишаюся непереможними лицарями Архістратига Михаїла! Мужні і мудрі, шляхетні та відважні — це про еліту Збройних Сил України — український десант!», — наголосив Валерій Залужний.

https://www.facebook.com/watch/?v=1048357939695891

Як пояснили в Центрі досліджень воєнної історії ЗСУ, День десантно-штурмових військ раніше збігався із днем вшанування покровителя десантних військ архистратига Михаїла, який за старим церковним стилем відзначали 21 листопада.

«Десантно-штурмові війська — наймобільніший рід Збройних Сил України. Він характеризується високою маневреністю та автономністю дій, призначений для швидкого розгортання з метою прикриття окремих напрямків, ведення штурмових дій і бойових дій у тилу ворога», — наголошують у Центрі.

Архангел Михаїл вважається покровителем Києва. Його постать нині прикрашає міський герб, його іменем названо головний собор Помісної української церкви та відображено в назвах міських топонімів.

Вгору