В Україні звільнили від мобілізації чоловіків віком до 25 років

Джерело:  vchasnoua.com  /  17:20, 9 Жовтня 2024

Законом забороняється мобілізація обмежено придатних чоловіків віком від 18 до 25 років, вони можуть бути призвані на військову службу лише за власною згодою

Верховна Рада прийняла законопроєкт, який остаточно забороняє мобілізувати чоловіків до 25 років.

Законопроєкт 11 379-д про заборону мобілізації чоловіків віком від 18 до 25 років, яких визнали «обмежено придатними», прийняли у другому читанні. Обговорення цієї ініціативи тривало майже п’ять місяців. Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

Що передбачає новий закон

Тепер військовозобов'язані українці віком до 25 років, які визнані непридатними до військової служби у мирний час чи обмежено придатними для служби у воєнний час, не підлягають мобілізації під час воєнного стану. Однак, такі громадяни можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

Крім того, військовослужбовці, що проходять службу під час мобілізації та які визнані непридатними до військової служби у мирний час чи обмежено придатними для служби, та які не досягли 25-річного віку, можуть бути звільнені з військової служби в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.

Чому це важливо

В Україні зараз не підлягають мобілізації призовники. Це чоловіки від 18 до 25 років, які не служили в армії, не мають військового досвіду, а також не проходили військову кафедру.

Однак під час постановки на військовий облік деякі чоловіки за станом здоров’я отримували статус «непридатних у мирний час, але обмежено придатних у військовий». Таких чоловіків переводили з категорії «призовники» в категорію «військовозобов’язані». Тому під час воєнного стану вони почали підпадати під мобілізацію, навіть якщо їм ще не виповнилося 25 років.

У березні 2024 року Рада скасувала поняття «обмежено придатний». Люди з таким висновком мають заново пройти ВЛКРада скасувала поняття «обмежено придатний». Люди з таким висновком мають заново пройти ВЛК

. Люди з таким висновком мають заново пройти ВЛК і отримати один з двох статусів: «придатний» чи «непридатний».

Вгору