Наразі у Збройних Силах України проходить службу 31757 жінок, що складає 15,6% від загальної кількості військовослужбовців.
Це один із найвищих показників кількості жінок, які служать у війську, у співвідношенні до загальної чисельності Збройних Сил у порівнянні з багатьма арміями світу, повідомляє АрміяІнформ.
За останні роки українським жінкам дозволено служити на більшості військових посад у ЗСУ. Серед наших військовослужбовиць є танкистки, артилеристки, командири рот, взводів, тощо.
У порівнянні з 2014 роком, коли кількість жінок-військовослужбовиць дещо перевищувала 14 тисяч, 1582 з яких — жінки, що належали до офіцерського складу, 12388 — особи рядового, сержантського та старшинського складу та 349 курсанток, у 2020 році їхня кількість збільшилася понад у два рази.
За статистикою 2020 року, у війську служить 31 тисяча 758 жінок-військовослужбовиць (це 15,6% від загальної кількості). З них, 4810 — офіцери (8,9%), 25 780 — особи рядового, сержантського та старшинського складу й 1162 курсантки.
«Наразі в Україні кількість жінок, які служать і працюють у Збройних Силах сягає майже 22,5%. Це один із найбільших відсоткових показників жінок у співвідношенні до загальної чисельності війська навіть серед багатьох армій НАТО», — зазначила радниця Головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань Вікторія Арнаутова.
Однією з причин того, чому так багато українок мають бажання носити однострій, стали військові дії на Сході. Вступивши до лав Збройних Сил, українські жінки продемонстрували всьому світові, що спроможні боронити державу нарівні із чоловіками.
У війську на посадах командирів взводів служить 109 жінок.
«Наразі у ЗС України на посадах, зокрема, командирів взводів служить 109 жінок, командирів рот — 12, начальників відділень — 714, начальників відділу — 75, начальників управлінь — 5 жінок. Загалом же, станом на кінець лютого, на командних посадах перебувають понад 900 офіцерів-жінок», — повідомила Вікторія Арнаутова.
Радниця Головнокомандувача також зазначила, що жінки беруть активну участь у бойових діях. Наразі понад 10% від загальної чисельності особового складу, залученого до сил та засобів ООС на території Донецької та Луганської областей складають саме жінки-військовослужбовці. Загалом статус учасника бойових дій отримало понад 13 тисяч жінок.
Державні нагороди за час проведення операцій АТО/ООС отримали 257 жінок, 9 із них — посмертно.
Кожен 20-й український миротворець — жінка.
У цілому на початок 2021-го у Збройних Силах служать і працюють близько 57 тисяч військових і цивільних жіночої статі. Серед цивільних працівників ЗСУ жінки становлять понад 54% від загальної кількості цивільного особового складу.