В умовах війни, свідомо чинити шкоду власному багатству – межує між злочином та безумством

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  16:11, 20 Лютого 2024

Природоохоронці розповіли про штрафи за зривання та продаж ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України. В умовах війни, коли ворог нищить довкілля та завдає збитків природі, свідомо чинити шкоду власному багатству – межує між злочином та безумством

Продавці черемші вже почали з’являтися на стихійних ринках. Покупцям вони не розповідають, що викопують рослину з корінням, таким чином, що на місці нищення вона вже ніколи не виросте.

Рецепти страв з черемшою активно поширюють в соцмережах росіяни, які є найбільшими шкідниками на планеті.

За один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення:

  • черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн.
  • шафрани (крокуси),
  • підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду,
  • сон трава — від 37 до 62 грн у залежності від виду.

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Дії щодо незаконного придбання та збуту об’єктів рослинного світу, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

“Будь ласка, не купуйте первоцвіти, адже цим ви лише стимулюєте їх знищення в майбутньому! Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу, являючись їх невід’ємною частиною”, – просять інспектори земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища.

“Весняні квіти не лише милують нас своїм виглядом та зачаровують пахощами. Вони напувають своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лук, лікують їх. Нектар первоцвітів є майже єдиним джерелом їжі для комах, які щойно прокинулися після зимової сплячки”, – розповідають в еколого-заповідному центрі “Медобори”.

На наступному відео можна побачити, як разом з корінням викопують та винищують черемшу у лісі росіяни:

https://www.tiktok.com/@denisultanov_alihan?referer_url=bigkyiv.com.ua%2F62-grn-shtrafu-za-odne-stebelcze-cheremshi-ekoinspektory-poperedzhayut-pro-karu-za-znyshhennya-pershoczvitiv%2F&refer=embed&embed_source=71929438%2C121374463%2C121351166%2C121331973%2C120811592%2C120810756%3Bnull%3Bembed_masking&referer_video_id=7051980097779158274

Варто нагадати, що на столичних ринках та в супермаркетах від осені продається вдосталь вирощених в теплицях зеленої цибулі та часнику для салатів. Також є червоний перець та помідори, який привозять з теплих країн.

Рецепт салату з зеленню без шкоди для довкілля:

  • 1 пучка цибулі
  • 2 гілочки зеленої петрушки
  • листок капусти
  • 1 зубець часнику
  • дрібка солі
  • 2 варених яйця

Можна додати 1 подрібнений червоний перець.

Усі інгредієнти нарізати, перемішати. Помастити сметаною або олією.

Вгору