Вадим Філашкін: досьє начальника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації

Джерело:  v-variant.com.ua  /  18:24, 14 Лютого 2024

Журналісти зібрали основні факти із життя Вадима Філашкіна та підготували досьє. Подробиці в матеріалі.

Філашкін Вадим Сергійович — український державний діяч, працював в органах внутрішніх справ, служив у Збройних Силах України. Має досвід роботи на посаді заступника голови Донецької ОДА. Нині обіймає посаду голови Донецької обласної державної адміністрації, начальника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації (ОВА).

Журналісти Східного Варіанта зібрали основні факти із життя Вадима Філашкіна та підготували досьє. Подробиці в матеріалі.

Освіта та родина

Вадим Сергійович Філашкін народився 14 червня 1975 року в смт Арбузинка, Первомайського району, Миколаївської області. Має вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка та методика середньої освіти. Фізична культура та допризовна підготовка», яку здобув у Миколаївському державному педагогічному університеті. Згодом здобув освіту юриста.

Вадим Філашкін досьє

Вадим Філашкін. Фото: з особистої сторінки у Facebook

Відповідно до офіційних даних про його біографію, в 1990-х роках проходив строкову службу у Збройних силах України. Згодом понад 5 років служив за контрактом.

Має науковий ступінь кандидата юридичних наук зі спеціальності — кримінальний процес та криміналістика, судова експертиза, оперативно-розшукова діяльність.

Вадим Філашкін одружений та виховує двох дітей.

Досвід роботи

З 2007 року працював в Управлінні боротьби з організованою злочинністю Миколаївської області. Потім на керівних посадах в Управлінні міністерства внутрішніх справ України в Одеській, Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.

Вадим Філашкін досьє

Фото Вадима Філашкіна з його особистої сторінки у Facebook

З травня 2015 року Вадим Філашкін почав працювати на Донеччині. Зокрема був начальником відділу протидії хабарництву та організованим формам злочинності у сфері економіки ГУМВС України в Донецькій області.

У листопаді 2015 його призначили заступником начальника Головного управління Національної поліції у Донецькій області. І вже через чотири роки Вадим Філашкін став заступником очільника Донецької обласної державної адміністрації.

На посаді голови Донецької ОВА

Наприкінці 2023 року президент України підписав указ, яким призначив Вадима Філашкіна головою Донецької обласної державної адміністрації.

У січні 2024 року Вадим Філашкін провів свій перший брифінг з журналістами. Він повідомив про ситуацію щодо ворожих обстрілів Донеччини та евакуацію жителів області, яка триває дотепер завдяки поліції, органам влади та волонтерам.

Вадим Філашкін досьє

Вадим Філашкін на брифінгу

Також голова Донецької військової адміністрації розповів, що в області проводяться заходи для обороноздатності Донеччини. Він додав, що від ворожих обстрілів страждає енергетика і роботи з відновлення тривають цілодобово.

Додатково Вадим Філашкін повідомив, що Донецька ОВА надає підтримку військовим субвенціями. Зокрема за 2023 рік область виділила близько 800 мільйонів гривень.

«Нагадую, що Донеччина — це форпост держави. І нам потрібно тут стримати ворога. Ми будемо робити все, що від нас залежить, щоб його тут стримати», — сказав Філашкін.

На початку лютого Вадим Філашкін повідомив, що Донецька область щодня зазнає до 2500 російських ударів.

Нещодавно взяв участь в онлайновому засіданні Координаційного штабу з питань деокупованих територій, де прозвітував про стан підготовки укриттів біля відділень ПриватБанку на Донеччині. Також на засіданні обговорили новий проєкт Укрпошти «мобільна аптека».

Крім цього Вадим Філашкін оглянув об'єкти критичної інфраструктури області та поставив задачі підтримувати належні безпекові умови аби продовжувалась безперебійна робота.

Вадим Філашкін досьє

Вадим Філашкін під час огляду об'єктів критичної інфраструктури області. Фото зі сторінки у Facebook

«Сприяємо операторам у встановленні захисних конструкцій навколо важливих елементів. Від стабільної роботи енергетичних об’єктів залежить світло і тепло в наших оселях. Маємо бути готові до будь-яких викликів і не допустити появи надзвичайних ситуацій" — розповів Вадим Філашкін.

Нині голова Донецької ОВА виконує свою роботу відповідно до посадових обов'язків, бере участь у засіданнях, звітує про ситуацію під час військових дій на території Донецької області.

Соціальні мережі

Про оперативну ситуацію в області та інші деталі роботи голова Донецької ОДА публікує на своїй сторінці у Facebook та Telegram.

Вгору