Вакцинація жителів ОРДЛО: де і як щепитися на підконтрольній території Донбасу?

Джерело:  vchasnoua.com  /  12:52, 29 Жовтня 2021

Розповідаємо, що таке запрошення на вакцинацію для жителів ОРДЛО, як його отримати, чи можна щепитися без нього та де це зручніше зробити, якщо ви прямуєте на підконтрольну українській владі територію

В Україні триває 5-й етап кампанії з вакцинації проти COVID-19, на якому щепитися можуть усі охочі українці віком від 18 років. Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих РФ територіях Донецької, Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя, можуть вакцинуватися проти COVID-19 у будь-якому з пунктів щеплення та центрів масової вакцинації на підконтрольній Уряду території України.

Запрошення на вакцинацію: як отримати

Громадяни, які перетинають лінію дотику (адміністративну межу) з тимчасово окупованих територій з метою отримати щеплення від COVID-19, не підлягають самоізоляції за умови надання запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором.

Окрім цього, з 25 жовтня 2021 року громадяни України, які проживають на ТОТ та виявили бажання здійснити вакцинацію від COVID-19, переміщуючись через українсько-російський кордон, не підлягають самоізоляції (обсервації) за умови пред’явлення запрошення на вакцинацію з українським ідентифікатором.

1. Попередньо запишіться на щеплення в одному з центрів вакцинації населення та пунктів щеплення, розташованих на підконтрольній Уряду території. Відповідні центри вакцинації населення та пункти щеплення розташовані у територіальній близькості до контрольних пунктів в’їзду (КПВВ) у Донецькій, Луганській та Херсонській областях, а також у територіальній близькості до пунктів пропуску через державний кордон у Луганській та Харківській областях.

Запис до центрів вакцинації населення та пунктів щеплення відбувається за номером контакт-центру Міністерства охорони здоров’я з питань протидії COVID-19: +38 0 800 60 20 19 або за допомогою чату на сайті МОЗ.

2. Під час розмови повідомте оператору з якого ви населеного пункту (уточнивши, що наразі він є тимчасово окупованим), вкажіть ваші дані та оберіть найзручніший пункт щеплення чи центр вакцинації.

3. Оператор здійснить запис на вакцинацію та надішле вам СМС-повідомлення з унікальним ідентифікатором, якщо у вас є український номер телефону, або листа на електронну пошту в разі його відсутності. Цей ідентифікатор необхідно буде надати під час перетину КПВВ.

Для запису на другу дозу необхідно буде повторити всі попередні дії.

Щеплення без запрошення

Громадяни з тимчасово окупованих територій також можуть щепитися в цих та будь-яких інших пунктах та центрах вакцинації без отримання запрошення та унікального ідентифікатора.

У цьому випадку після перетину розмежувальної лінії вони мають завантажити та активувати додаток «Вдома», отримати негативний ПЛР- чи експрес-тест та знятися з самоізоляції. Пройти експрес-тестування можна одразу на КПВВ. Важливо, що наразі самоізоляція розпочинається через 72 години після прибуття з тимчасово окупованих територій.

Для громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях та вимушені в'їжджати на територію України через територію РФ, де вони пробули понад 7 днів протягом останніх 14 днів, самоізоляція/обсервація протягом 14 днів обов"язкова. Вони можуть вакцинуватися в будь-якому пункті щеплення або центрі масової вакцинації після проходження 14-денної самоізоляції.

Водночас від самоізоляції під час перетину КПВВ та пунктів пропуску через державний кордон звільняються особи, які мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати), або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, або одужання особи від зазначеної хвороби.

Перелік пунктів щеплення та центрів вакцинації:

Вгору