Від сьогодні у Києві діють нові тарифи на паркування

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  16:38, 7 Листопада 2022

Паркмайданчики в центрі столиці завжди переповнені

Вони діють для користувачів паркмайданчиків КП «Київпарксервіс».

У підприємстві наголосили, що тарифи розрахували згідно з чинним законодавством та пройшли процедуру громадського обговорення.

7 листопада тарифи затвердив своїм розпорядженням начальник Київської міської військової адміністрації.

У порівнянні з минулим роком тарифи не змінилися. 1 липня 2021 року у Києві почали діяти нові тарифи на паркування у центральній частині міста та околицях центру на муніципальних майданчиках та уздовж вулиць. Тоді за паркування у І зоні сплачували 35 грн за годину, у ІІ зоні — 25 грн за годину, а у ІІ зоні ціна склдала 5 грн за годину. При цьому паркування у вихідні та святкові дні, а також у робочі з 22:00 до 8:00 залишалося безкоштовним.

Як повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів, нині вартість паркування за 1 годину на відведених платних парковках КП «Київтранспарксервіс» залежно від зони паркування встановлено в розмірі:

Вартість паркування за 1 годину:

І зона — 35 гривень
ІІ зона — 25 гривень
ІІІ зона — 5 гривень.

Абонементний талон на місяць:

І-ІІІ — 5733 гривні
І-ІІ — 5145 гривень
ІІ-ІІІ — 2940 гривень
ІІІ — 882 гривні.

Денний абонементний талон на легковий автомобіль з 08:00 до 22:00:

І-ІІІ — 390 гривень
І-ІІ — 350 гривень
ІІ-ІІІ — 250 гривень
ІІІ — 50 гривень.

Паркування на спеціально обладнаних перехоплюючих майданчиках:

до години включно — 5 гривень
до 2 годин включно — 10 гривень
до 12 годин включно — 11 гривень
до 13 годин включно — 16 гривень
до 14 годин включно — 21 гривня
за добу — 22 гривні.

Оплатити паркування можна за допомогою столичного додатку «Київ Цифровий». Також те саме можна зробити за допомогою додатків. Приват 24», Easy Pay або через інтернет-сайти ipay.ua або easypay.ua. Сплатити можна і готівкою на місці за допомогою терміналу Easy Pay та табличок з QR-кодами для зручного переходу до механізму оплати.

Влада столиці з наступного року береться розв’язувати проблему з автомобілями на тротуарах. У КМДА інформують, що запланували облаштувати більш зручні паркувальні майданчики й обладнати їх заїзними «кишенями», встановити системи відеоспостереження.

Необхідно облаштувати «кишенями» локації для розміщення 2284 машиномісць — 15% від загальної кількості, а саме: в I територіальній зоні паркування — 1790, у II зоні — 247, у III зоні — 247.

Крім цього завдання, згідно з затвердженою Програмою розвитку паркувального простору міста на 2023 рік, почнуть моніторити наявні майданчики, щоби сформувати аналітичну базу автоматизованої системи керування дорожнім рухом й визначати потреби в паркомісцях чи, навпаки, їхній профіцит на певних локаціях.

Досліджуватимуть й хто не сплачує за паркування, порушує його правила.

У КМДА говорять, що завдяки моніторингу та аналітиці можна буде розвантажувати транспортну інфраструктуру, створювати перехоплюючі паркувальні майданчики зі зручним стикуванням з громадським транспортом.

Вгору