У Києві відкрили третю чергу реконструкції парку «Наталка» в Оболонському районі – ще майже 9 га для комфортного відпочинку. Про це повідомляє у фейсбуці пресслужба Київзеленбуду.
Нагадаємо, що парк «Наталка» називають «золотим стандартом» київських парків. Перша черга реконструкції була відкрита в травні 2017 року, а в липні 2018 року вже завершили другу черга.
Як змінилась територія?
Тут було облаштовано доріжки з ФЕМ, сходи та пандуси для маломобільних груп, проведено освітлення, влаштовано, поливо-зрошувальну систему. Встановлено сучасні лави, урни, навігаційні таблички.
У парку створили цілу спортивну зону із футбольним полем, універсальним полем для баскетболу, волейболу, тенісу та інших ігор, майданчиком для занять ворк-аутом та біговою доріжкою. Окремо встановили також майданчик з інклюзивними елементами.
Для сімейного відпочинку
Оскільки парк «Наталка» – це місце для сімейного відпочинку, дітям приділили особливу увагу: «Під час третьої черги реконструкції встановили один з найбільших в столиці інтерактивних мультимайданчиків загальною площею 2100 кв. м, де діти зможуть погратися в будиночках хоббітів та залізти на 3-метрову мотузкову піраміду. Подбали і про домашніх улюбленців, створивши спеціальну зону для них – місце для публічного простору для вигулу тварин (ППВТ)», – кажуть у Київзеленбуді.
Створили справжній ботсад
Завдяки працівникам КП УЗН Оболонського району, парк поступово перетворюється на справжній дендрарій: висаджено 328 дерев, більше 2000 яскравих квітів 2050 кущів по території парку та створено лабіринт із живоплоту із 4500 кущів.
Щоб додати оновленій частині парку барв, працівники КП УЗН Оболонського району влаштували 5,8 га газону, висадили 328 дерев, 2050 кущів (крім, лабіринту) та більше 2000 яскравих квітів. У третій черзі влаштовано поливо-зрошувальну систему, розбиту на 41 зону, загальною протяжністю труб 21000 м.п.
Зазначимо, що до створення сучасного парку на даній території росли лише тополя, шелюга, клен, береза, верба й дуб. Сьогодні ж парк «Наталка» нагадує ботанічний сад, в якому можна побачити також листяні платан, кілька сортів клену, ліквідамбар, липу, ясен, горобину, хвойні ялину, сосну, псевдотсугу, тую, ялівець, квітучі декоративну яблуню, сакуру різни сортів, сливу, катальпу, магнолію. В десятки разів поповнився й асортимент декоративно-листяних кущів та багаторічних рослин.
З метою підтримання порядку та безпеки гостей парку встановили 20 камер відеоспостереження та 6 сигнальних кнопок.