Великі собаки — велика відповідальність: зареєстрована нова петиція про перевезення тварин у метро

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  07:25, 17 Лютого 2024

«Дозволити проїзд із собаками в метро, за умов дотримання безпеки та санітарних норм для оточуючих громадян. На крок далі до європейських цінностей!», — так звучить текст петиції

Петицію підтримали майже п’ять тисяч киян.

На сайті електронних петицій Київської міськради кияни активно підписують ініціативу з проханням дозволити проїзд з собаками у метро.

«Дозволити проїзд із собаками в метро, за умов дотримання безпеки та санітарних норм для оточуючих громадян. На крок далі до європейських цінностей!», — так звучить текст петиції.

Ми поспілкувалися з власниками собак великих порід і вони зауважують, що можливість перевезти тварину в метро дійсно не завадить, адже ті, у кого нема авто, мусять їздити на таксі, які часто відмовляються брати собаку в салон.

Киянка Ольга, власниця собак великих порід, акіта іну, чорний метис та маламут, петицію підтримує. Проте переконана, що мають бути прописані правила перебування тварин в метро.

Вихованці Марини Сученко. Фото: Марина Сученко

«Собака має бути застрахована, вакцинована, зареєстрована. Крім того, мають бути встановлені правила щодо намордника, щоб він не був „тряпчаний“, який собаки знімають за секунду, плюс на собаці не має бути „строгача“ чи „удавки“, це має бути обов’язково шлея, щоб можна було легко підняти тварину на задні лапи у разі проявлення нею агресії», — говорить Ольга.

Крім того, питання у власників виникають і щодо фізичної безпеки самих собак, зокрема при спуску їх в метро. У паризькому метро прописано, що великих собак можна перевозити, проте спустити їх потрібно іншим способом, аніж ескалатором, оскільки в ньому застряє шерсть тварин, що наносить рани і завдає болю. У київському метро не на всіх станціях можна спуститися ліфтом чи сходами.

З дискомфортом для тварин погоджується і ветеринарний лікар Дмитро Фурсов і крім фізичних труднощів по спуску тварин у метро говорить ще про психологічний стан, зокрема паніку, страх та агресію, що можуть виникнути у собаки від перебування у великому скупченні людей в закритому просторі під землею. Щоб такого не ставалося, потрібна соціалізація для собак, а цим займаються далеко не всі власники.

«Соціалізація — це від цуценяти треба займатись твариною. В ЄС і інших країнах собаки складають спеціальні екзамени. Для цього потрібна відповідальність власників, інакше ніякої соціалізації не буде», — говорить ветлікар.

Маламут Ільва. Фото: Марина Сученко

Кінолог-заводчиця Марина Сученко не бачить проблеми із допуском великих собак в метро за умови дотримання чітко встановлених правил безпеки, проте також акцентує на безвідповідальності господарів, які не усвідомлюють своєї відповідальності за тварину та безпеку навколишніх людей.

«Є така проблема, про неї говорять і заводчики і кінологи, її відчувають на собі пересічні люди на вулиці — адекватність власників собак. Собаками треба займатися, тренувати їх, любити і турбуватися. А люди, які беруть таких тварин, не завжди усвідомлюють свою відповідальність і перед собакою, і перед суспільством», — говорить кінологиня.

Чіткі вимоги до людей, які беруть відповідальність за живу істоту, за її словами, мають стати нормою в суспільстві. Адже, навіть в дружніх до тварин Іспанії та Франції не все так однозначно — поряд з свободою для тварин там встановлені жорсткі вимоги для їх власників та умов утримання домашніх улюбленців.

На сьогодні великих собак у Києві дозволено перевозити тільки в наземному транспорті за умови дотримання встановлених правил, зокрема перевозити домашнього улюбленця можна лише при відсутності знаку заборони при вході в транспорт, на задньому майданчику та при наявності індивідуального номерного знаку і свідоцтва про реєстрацію тварини. Собак середніх та великих порід перевозити можна лише на короткому повідку і у наморднику, для собак дрібних порід та котів у безпечних для тварини контейнерах, що забезпечують надійну ізоляцію.

У метро наразі пускають собак-поводирів, які допомагають людям з вадами зору, для цього власнику тварини потрібно мати спеціальний сертифікат, дозволено також використовувати підземку як укриття під час тривог в тому числі і тваринам.

Тим часом лише за тиждень петиція про перевезення собак великих порід у метро уже набрала понад 4700 підписів із 6 тисяч необхідних.

Раніше українцям нагадали правила утримання домашніх тварин.

Вгору