Впізнаваний, але інший? Киян у цьому році чекають 5 глобальних реконструкцій у місті

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  11:22, 13 Січня 2022

Місто змінюється, і як любить говорити Віталій Кличко, те що “втомилося”, буде відновлюватися

Як ідеться, проєкти, які планують втілити у 2022 році, можуть змінити Київ.

Капітальний ремонт вулиці Хрещатик

Капремонт Хрещатика планують розпочати у 2022 році, а завершити в 2023-му. На будівельні роботи й озеленення спрямують близько 740 мільйонів гривень.

Як повідомлялось, переможець аукціону на ремонт Хрещатика за 12 місяців має відремонтувати:

  • дорогу, опори зовнішнього освітлення;
  • тротуари (покласти гранітну плитку), дорожню розмітку та знаки;
  • підземні переходи (зокрема встановити підйомники для людей з інвалідністю);
  • підземний колектор;
  • систему водовідведення;
  • встановити камери спостереження, виконати озеленення та змінити світлофори.

Нагадаємо, востаннє центральна вулиця Києва ремонтувалася у 1998 році. Про повне оновлення Хрещатика мер повідомив ще в 2018 році. З того часу роботи відкладали кілька разів, востаннє – на 2021, але і цьогоріч відмовились від планів.

Відкриття університету у будівлі Річкового вокзалу

Новий Американський університет, який розташується у приміщенні Річкового вокзалу, планує прийняти перших студентів на магістерські програми вже навесні 2022 року, а на ступінь бакалавра – у вересні.

Нагадаємо, про створення Американського університету в Києві стало відомо у березні цього року. Його створюють за участі Університету штату Аризони, який за інноваційністю обігнав Стенфорд і Гарвард і вже 7 років залишається вишем номер один у Сполучених Штатах. До проєкту залучають інвесторів як з української, так і з американської сторони. Приміщення історичної будівлі Річкового вокзалу віддали в оренду Американському університету на 10 років.

Реконструкція будівлі ТЦ “Дитячий світ”

У березні 2021 року стало відомо, що ТЦ “Дитячий світ” на Дарниці розширять та оновлять попри те, що будівля є прикладом модернізму. Представлений тоді проєкт модернізації передбачав розширення площі на 15 тисяч квадратних метрів, а також заміну оригінального фасаду, що виклакало обурення громадськості. Тому згодом оголосили архітектурний конкурс на проєкт реконструкції будівлі, в якому перемогла команда архітекторів на чолі з Дмитром Аранчієм.

Проєкт передбачає збереження модерністського фасаду будівлі та будівництво другої черги ТЦ, які будуть поєднані між собою за рахунок переходу модулю наявного фасаду на нову будівлю через градієнт.

Нагадаємо, перша пропозиція реконструкції фасаду викликала хвилю обурення серед громадськості.

Реконструкція книжкового ринку “Петрівка”

Як відомо, інформація про реконструкцію вже давно “ходить” по місту. Зокрема відомо, що шведська компанія Stadsis AB побудує біля станції метро «Почайна» триповерховий торговельний центр замість Петрівського книжкового ринку.

Забудовник обіцяє розмістити у ТРЦ сучасний книжковий ринок, де продаватимуть ліцензовані книжки, музику й кіно. Окрім цього, там зведуть багаторівневий паркінг, а також планують відкрити будівельний супермаркет під робочою назвою Building Mall.

Очікується, що площа ТРЦ перевищить 350 тисяч м². Проєктування триватиме близько пів року.

В той же час,за словами депутата Київради Владислава Трубіцина, наразі є домовленості з новим власником землі, що вся частина ринку, що знаходить вздовж залізничних колій, буде працювати.

Реконструкція річки Либідь

Наприкінці 2021 року комунальники почали розчищати частину річки Либідь, оскільки в планах на 2022 рік – повноцінна реконструкція закутою в колектор річки.

Уже в цьому році буде відкориговано техніко-економічне обґрунтування проекту, щоб за кілька років перетворити її на безпечну і очищену водойму, де будуть створені території громадського простору.

Роботи тривають, для їх проведення довелось тимчасово змінити русло та відвести воду, оскільки ця ділянка складна і небезпечна ризиком підтоплень.

Вгору