Спеціалісти та волонтери знайшли їм нове використання, а зібрати по місту допомогли столичні комунальники.
Комунальне підприємство «Київкомунсервіс» спільно з Волонтерським штабом Територіальної оборони Обухівщини реалізували перший етап проекту зі збору використаних туристичних газових балонів у населення. Їх відправлять на потреби Збройних Сил України.
Сьогодні волонтери забрали партію порожніх балонів на повторну заправку газом, яку їм підготували у Київкомунсервісі. До того ж, кияни, які дізналися про цю акцію, принесли упаковки нових газових туристичних балонів для передачі військовим.
Максим Ляшкевич (ліворуч) та Петро Пантелеєв
«Тут у контейнерах 300 порожніх балонів, а ще коли люди дізналися про потребу й акцію, принесли нам упаковки нових балонів. Ми запустили цей проект 27 лютого, збирали їх у помаранчеві контейнери для небезпечних відходів. Будемо продовжувати цей проект, поки люди викидатимуть балони. А завершимо, коли накопичення стануть низькими. Адже завдяки українським енергетикам ми нині маємо електроенергію без перерв», — говорить директор КП «Київкомунсервіс» Максим Ляшкевич.
«Сам факт, що така ідея виникла, дуже позитивний. Місто вдячне волонтерам за таку ініціативу. Зі свого боку, міське підприємство Київкомунсервіс організувало логістику збору: використані порожні балони ми просимо мешканців викидати у помаранчеві контейнери для небезпечних відходів, в отвір для батарейок. При цьому ми наполегливо просимо дотримуватись інструкції, що розміщена на самих балонах, яка стосується безпечної експлуатації та правильної утилізації», — наголосив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Він зауважив, що Київкомунсервіс промаркував контейнери для небезпечних відходів та розмістив на них QR-код, за допомогою якого громадяни можуть повідомити про залишений у контейнері за певною адресою балон.
«Ми не знаємо, як складатиметься далі наше життя й побут, тому повинні бути готові до всього. Замість того, щоб ці балони вивозили на полігон, вони отримають наповнення й будуть використовуватися далі», — додав Петро Пантелеєв.
«Ідея народилася у волонтерів тому, що постійно витрачати кошти на закупівлю балонів, тоді як треба акумулювати кошти на закупівлю більш необхідних для військових речей, було не дуже раціонально. Тому вирішили зробити цей процес безперервним. Сподіваюсь, що люди побачать й долучаться до нього. А на фронті такі речі будуть необхідні в будь яку пору року», — сказала Алефтина Шмагель, головний координатор волонтерського штабу ТРО Обухівщини.
Вона додала, що балони заповнюють газом стільки разів, скільки їм повертають порожніми. Обов’язково прикладають інструкцію з використання, й адресу для можливого повернення. Крім того, від виробника є інструкція, як та скільки разів його можна використати. Щодо заправки газом, то зі слів Алефтини Шмагель, це не важка процедура, яка виконується спеціалістом у спеціально захищеному приміщенні.
Важливо: балони мають бути порожні.
Як і куди їх можна здати?
— привезти в офіс за адресою: вул. Кудрявська, 23;
здати на виробничій базі підприємства (вул. Бакинська, 37-41);
— викинути в контейнер для небезпечних відходів.
Мапа встановлених контейнерів — за посиланням.
«Вечірній Київ» повідомляв: за словами Максима Ляшкевича, столиця нині продукує побутового сміття приблизно на 10 відсотків менше, ніж торік. Він це пов’язує з тим, що до міста повернулися не всі мешканці.
Він розповів, що нині у Києві значно знизилися обсяги великогабаритних відходів — люди майже не роблять ремонтів, не викидають меблі. Не витрачають кошти на поліпшення життя — чекають мирного часу й стабільності.
Але з поверненням киян у місто почастішали випадки вандалізму щодо контейнерів з роздільного збирання відходів. Адже пластикові пляшки, скло, папір, небезпечні відходи, що сортують кияни по різних контейнерах, цікавлять не тільки комунальників, а й безхатьків та інших осіб, які заробляють на них копійку.