Залишили по собі руїни та пограбовані оселі: на Донеччині оговтуються після окупації росіян. ВІДЕО

Джерело:  vchasnoua.com  /  20:05, 4 Жовтня 2022

На звільнених територіях Донеччини тривають розмінування та контрдиверсійні дії. Місцеві розповідають, що окупанти викрадали людей, мародерили та переслідували цивільних за проукраїнську позицію

Наразі поліція налагоджує роботу у звільнених населених пунктах Ярова, Рубці та Коровій Яр на півночі Донеччини.

Село Рубці перебувало під окупацією з квітня. Під час захоплення населеного пункту росіяни зруйнували 30% житла, а також всю інфраструктуру, зокрема пожежну станцію, сільськогосподарські підприємства та техніку, значно пошкоджено конеферму. Зараз в селі мешкає 320 людей.

Аналогічна ситуація в селі Коровій Яр, яке пів року перебувало під ворожим контролем, та смт Ярова, яке було окуповано з червня. Росіяни ставили «Гради» біля будинків, а, втікаючи, залишили по собі руїни, пограбовані оселі, рештки боєприпасів і мінні пастки.

Після звільнення Збройними силами України до населених пунктів прибули співробітники поліції з гуманітарним вантажем. Зараз вони обходять кожну вулицю та документують воєнні злочини рф. Загалом перевірено 500 людей. У перші дні встановлено 4 осіб, причетних до колабораційної діяльності. Зокрема отримано інформацію щодо секретаря однієї з сільрад, яка передавала представникам окупаційних військ дані мешканців з проукраїнськими поглядами. Контрдиверсійна робота триває.

Поліція перевіряє повідомлення щодо можливих викрадень мешканців фейковими правоохоронними органами окупантів.

Встановлюються місця поховання людей, які загинули внаслідок бойових дій або були закатовані.Вгору