“Заспокійлива бовтанка”: простий, дешевий, працюючий рецепт для зняття нервового потрясіння

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  07:01, 2 Березня 2022

Час зараз складний, багато хто до ладу не спить від нервового потрясіння, та й вдень перебуває у сильній напрузі. Полегшити стан можна використавши простий рецепт

Про максимально бюджетний та доступний засіб, з аптеки, який коштує недорого, але працює, написала відомий столичний дієтолог Тетяна Фіалкова.

Як зауважила спеціалістка, цей рецепт “бовтанки” вона використовула раніше у роботі з пацієнтами у стаціонарі.

Купуємо в аптеці:
•настойка валеріани
•настоянка пустирника
•настойка глоду
•настойка півонії/або родіоли рожевої

“Вони на спирті. Але можна капати в окріп і спирт випаровуватиметься. Всі ці настойки зливаєте в одну ємність, перемішує і розливаєте отриманий коктейль назад по баночках. Цих 4 пляшечок вам вистачить надовго”, – ділиться дієтолог.

Приймати можна при поганому сні, перезбудженні, занепокоєнні, високому артеріальному тиску по 10-20 крапель на 1/3 склянки води. Краще потримати невелику кількість крапель у роті, перш ніж ковтати.

Приймати можна 1-2-3 рази на добу, за 10-15 хвилин до їди. Можна і перед сном, але при гастритах “бовтанка” може дати подразнення слизових.

Курс може бути до 2 тижнів. Або разовий прийом у разі потреби.

Важливо! Фіалкова говорить, що якщо ви гіпотонік, бовтанка буде ще більше знижувати тиск. В такому випадку, можна приймати її тільки на ніч, коли тиск фізіологічно знижується, або приймати тільки 2 настоянки: собачої кропиви і валеріани по 15 крапель кожної на 1/3 склянки води. Гіпертонікам якраз добре підходить цей мікс настоянок.

Вагітним не рекомендується. Тим, хто годує, можна, але додавати бовтанку в окріп.

“Бовтанка впливає на швидкість реакції. Врахуйте, якщо керуєте авто або виконуєте іншу роботу, що вимагає підвищеної уваги, швидкості психічних та рухових реакцій”, – застережує Фіалкова.

Вгору