Завантаження зламаного програмного забезпечення - небезпечне! - Держспецзв’язок

Джерело:  censor.net  /  16:45, 21 Березня 2023

Російські хакери розповсюджують заражене програмне забезпечення через торенти, щоб отримати доступ до комп’ютерів українців

Завантаження зламаного програмного забезпечення - небезпечне. Зазвичай таке ПЗ розповсюджується за допомогою торент-трекерів, чим активно користуються зловмисники, зокрема російські спецслужби, які додають до зламаного ПЗ шкідливий код.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресцентр Держспецзв'язку.

Як зазначається, хакери троянізують ISO та установчі файли й розміщують їх у безкоштовному доступі на торент-трекерах. Якщо жертва завантажує та встановлює такі файли на свій комп’ютер, хакери дістають доступ до його вмісту і можуть упродовж тривалого часу залишатися непомітними.

"У багатьох пострадянських країнах системні адміністратори й досі використовують неліцензійне програмне забезпечення (в тому числі операційні системи) в установах та компаніях різних форм власності, що розповсюджується за допомогою торент-трекерів. Встановлюючи зламане ПЗ із торентів, вони фактично надають доступ російським спецслужбам до вмісту робочих машин. Особливо небезпечним є використання зламаної операційної системи, адже в такому випадку зловмисники мають повний адміністративний доступ до комп’ютера, на якому її встановлено", - йдеться у повідомленні.

Пересічні українські користувачі також перебувають у зоні ризику, встановлюючи неліцензійне програмне забезпечення з неофіційних джерел, торентів зокрема.

Вгору