Зберегла всю свою худобу під бомбардуваннями. ФОТО/ВІДЕО

Джерело:  vchasnoua.com  /  16:16, 18 Квітня 2024

З прифронтовій Донеччині евакуювали родину з великим господарством: 64-річна Олена Іванівна з чоловіком до останнього лишалася жити під обстрілами у селі Торське. Виїхати вирішили тоді, коли їхню домівку розбомбили росіяни

З прифронтового Зарічного поліцейський екіпаж «Білі янголи» евакуював родину з великим господарством — 9 корів, кури, собаки, цуценята й кішка. Поліцейські спільно з волонтерами врятували з-під вогню подружжя та всіх тварин. Щоб не потрапити під атаку ворожих дронів, мешканцям довелося вночі вести худобу до Зарічного з Торського, інформує Нацполіція Донеччини.

Будинок літньої пари в селі Торське зруйнували російські снаряди. Люди вирішили евакуюватись, проте не хотіли залишати своїх тварин.

Група «Білий янгол» разом із волонтерами з міста Дружківка розробили план порятунку. Вдень вивозити худобу було небезпечно, бо над селом постійно кружляють ворожі дрони. Тому господарі вночі перегнали її до обумовленого місця в сусідньому селі, звідки зранку їх забрали рятівники.

«Вже коли ми у темряві дістались Зарічного, почули, як наше село знов обстріляли — і вкотре впевнились, що вчиняємо правильно, — розповідає 64-річна Олена Іванівна. — Я мешканка села Торського, я зберегла свою худобу, яка пережила бомбардування, мені було шкода здавати їх на м’ясо. Люди добрі, я звертаюся до вас, якщо ви маєте можливість і живете майже на лінії зіткнення — виїжджайте. Це дуже небезпечно».

Нагадаємо, що у січня цього року в Торське приїжджав волонтер Денис Христов. Він спілкувався з родиною Олени, яку евакуювали «Білі янголи». Ця жінка — «Лєнка Бандерка», саме так вона тоді представилася волонтеру. Жінка пережила окупацію й розповіла, як росіяни шукали її через місцеве прізвисько «Бандерка».

«Чотири рази приходили розстрілювати, шукали Бандерку. Потім люди пояснили, що я лиманська, місцева. Вони заїхали до нас в село 16 квітня, то на моїй вулиці стояло 12 танків та БТР. Вони нас лякали, стріляли постійно. Стояли за річкою і ми бачили, звідки воно летить», — розповіла тоді жінка.

Вгору