Жоден «російський суд не прийняв рішення, яке б захищало права православних українців Криму»

Джерело:  donpatriot.news  /  11:13, 5 Листопада 2020

Митрополит Климент в ООН закликав не висловлювати стурбованість, а знайти практичні дії вирішення проблем з ПЦУ в Криму

Митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент звернувся до Генсекретаря ООН Антоніо Гутерріша та представників країн-членів ООН за захистом через утиски ПЦУ та українців в окупованому Росією Криму.

Відповідне відеозвернення митрополита Климента було оприлюднене на полях 75-ї сесії Генасамблеї ООН під час тематичного заходу з прав людини в Криму опубліковане виданням «Крим.Реалії».  

«Я звертаюся до вас про захист української Православної церкви в Криму… До 2014 року на території Криму діяло 49 релігійних громад, які належали до Української православної церкви Київського патріархату, після 15 грудня 2018 року – до Православної церкви України. Сьогодні на території Криму залишилося шість релігійних громад, Три з них – під загрозою припинення свого існування. Своє право молитися в українській церкві ми шість років виборюємо в російських судах і в Європейському суді з прав людини», – заявив Климент.

Митрополит вказав, що з 2014, з моменту окупації Криму Росією, відбулося вже понад 20 судових процесів щодо храмів ПЦУ на півострові. При цьому жоден «російський суд не прийняв рішення, яке б захищало права православних українців Криму».

«Понад 70 прихожан Кримської єпархії звернулись в Комітет ООН з прав людини в Женеві з проханням захистити їх право на релігійну свободу в Криму. Вони чекають захисту і підтримки», – зазначив митрополит.

Крім того, він нагадав про ситуацію, що склалася сьогодні: під загрозою закриття перебуває головний Кафедральний собор ПЦУ Володимира і Ольги в Сімферополі – окупаційна російська «влада» вимагає забрати його будівлю через суди. Також, так звана «адміністрація» міста Євпаторія через суд вимагає від Кримської єпархії ПЦУ розібрати церкву, сплатити 50 тисяч рублів судових витрат і повернути земельну ділянку місту.

«Сьогодні тільки за те, що я українець і служу у Православній церкві України мене позбавляють права молитися в своїй українській церкві в Криму. Моє звернення окреслює стан українців Криму. Питання які я сьогодні піднімаю – це питання прав і свобод українців мати свою українську церкву в Криму», – наголосив Климент.

Митрополит закликав світ не просто висловлювати стурбованість, а шукати практичне рішення, яке допоможе українцям мати право на відвідування українського храму на окупованому півострові.

Вгору