Рятівники займаються не лише евакуацією тварин. На прифронтових територіях не рідкість, коли тварини збираються довкола людей, які їх підгодовують. За можливості, команда порятунку залишає таким людям-годувальникам корми, щоб ті й надалі могли підтримувати тваринок.
Східний Варіант дізнався детальніше, як це відбувається
Інколи під час евакуаційних рейдів виникають й непередбачувані ситуації, про них розповіла Тетяна Ляшенко:
“Бувало так, що ми шукали кішку, а стався приліт, і при нас зруйнувало будинок бабусі. Тоді ми її евакуювали, це було вимушено. Але зазвичай люди домовляються з волонтерами, і вони вивозять їх, а ми вивозимо їхніх тварин. Бо наш бус не пристосований для великих речей, він споряджений переносками, клітками, кормом. А було так, що ми шукали котів за конкретною адресою, а виявилося, що будинок вже зруйнований, але там знайшли прихисток 12 котів. Ці коти по можливості були всі відловлені та вивезені, хоча їх господарі невідомі”.
Через небезпеку та близькість фронту нерідко рятівникам доводиться змінити плани та обрати варіант, який буде оптимальним на той момент.
Фото: Facebook-спільнота Kyiv Animal Rescue Group
Зараз команда порятунку зіштовхнулася з проблемою розміщення евакуйованих тваринок. У цьому допомагають волонтери, які приймають до себе врятованих хвостиків, лікують їх та займаються пошуком нових господарів. Але зараз у волонтерів просто не залишається місця для приймання нових евакуйованих.
“Дуже багато тварин, яких ми евакуювали, все ще сидять у волонтерів, хоча вони вже здорові, готові до прилаштування, але це не дуже активно відбувається”, – каже Тетяна.
Годування тварин у Гуляйполі. Фото: Facebook-спільнота Kyiv Animal Rescue Group
Не дивлячись на труднощі, команда порятунку продовжує працювати та планує здійснити ще один рейс на схід країни найближчим часом. Адже тільки так можна допомогти тим, хто самостійно про себе подбати не може. Порятунок тварин – складна та непередбачувана справа, але рятівники готові їхати у нові рейди, щоб врятувати ще більше пухнастиків, які потрапили у складну ситуацію.
Як звернутися?
Якщо ви хочете звернутися до команди порятунку та залишити заявку на вивіз тварини з прифронтової зони, можете скористатися диспетчерським телефоном: 098 844 7937
Слідкувати за новинами команди можна через їхні Facebook та Instagram. Сюди ж можна написати у разі бажання взяти собі додому тваринку, яку врятували зі сходу.