Поки весь цивілізований світ схиляє голови в пам`ять про загиблих під час Другої світової війни, росіяни масово радіють «дню пабєди». Зокрема, й на окупованих територіях України до побєдобєсія залучили всіх — від найменшого до найстаршого.
Окупанти масово святкують так званий "день побєди" на окупованих територіях/ Фото із соцмереж
Тема однієї з найтрагічніших подій у сучасній історії давно стала для росіян інструментом пропаганди. Горезвісне «можем павтаріть» стало основою російської ідентичності. Ідеї тотальної мілітаризації та озлобленості до міфічних ворогів вони активно проваджують і й на окупованих українських територіях.
Зокрема, «феєрія свята» відбувається в окупованому Маріуполі. Там до 9 травня дітям проводять «патріотичні уроки» та «святкові заходи» у кращих радянських традиціях.
Відомо, що у дитсадку № 98 змусили маленьких дітей розмахувати радянськими та російськими прапорами та начепили на них георгіївські стрічки. Так само в радянських традиціях провели заходи й у школах.
Фото із соумереж
Фото із соумереж
Фото із соумереж
Фото із соумереж
Таким чином росіяни продовжують активно промивати мозок дітям на окупованих територіях. Зокрема робота ведеться через пропагандистський рух «двіженіє первих» і активно набирає обертів у навчальних закладах ТОТ.
Наприклад, в одній зі шкіл лише за останній місяць було проведено такі акції:
«Письмо солдату: «Добрые письма» «Окна Победы» «Все для ZАЩИТНИКОВ. Своих не бросаем» Историческая онлайн-игра «Наша Победа» «Мир! Труд! Май!» і так далі, пише телеграм-канал АРТЮХ.
За даними джерел, в окремих навчальних закладах напередодні 9 травня школярів змушують писати твори про подвиги дідів, обов’язково проводячи паралелі з нинішньою війною. Контроль за виконанням поклали на вчителів. Надалі учні публікують це на своїх сторінках у соціальних мережах.
Наприклад, рубіжанка Єлизавета Б., яка разом із сім'єю після вторгнення виїхала до окупованої Амвросіївки, пише у соцмережах:
«Я знаю, что такое война. За мои 15 лет мне уже пришлось испытать ужасы происходящего с 2014 года и по сей день».
У 2014 році Єлизаветі було лише п’ять років. Варто зазначити, що дітям із новоокупованих територій приділяється особлива увага. Росіяни це називають «перевихованням».
«Один із моїх співрозмовників неодноразово наголошував, що навчання у школах давно відійшло на другий план. Росіяни роблять усе, щоб відірвати дітей не лише від України, а й батьків. Активна участь у діяльності подібних рухів заохочується різними „плюшками“ у вигляді поїздок, подарунків та стипендій», — пише журналіст з Луганщини Олексій Артюх.
Фото із соумереж
Фото із соумереж
Фото із соумереж
Фото із соумереж
Фото із соумереж
Фото із соцмереж
Масове «побєдобєсіє» на окупованих територіях триває не тільки для дітей. Дорослих почекунів, що лишилися в українських окупованих містах, активно залучають до заходів. Зокрема, сьогодні натовп зібрався в Луганську під радянськими, російськими та георгіївськими ганчірками. В Маріуполь на так званий «парад» привезли на додачу ще й військових, а в окупованій Авдіївці запалили «вєчний огонь».
https://t.me/Operativ_luga_channel/81400