Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відреагував на новий законопроєкт щодо мобілізації

Джерело:  censor.net  /  17:30, 26 Грудня 2023

Він зауважив, що жодних подань Генштаб та ЗСУ до Кабміну чи Верховної Ради не робили. Необхідність мобілізації військових виникла через необхідність поповнення Збройних сил України. Водночас точна цифра є військовою таємницею

"Перше з чого я хотів би почати, то це про формулювання самого питання. Жодних там подань, будь-яких законопроектів ЗСУ або Генштаб не робили на Кабінет міністрів і не можуть робити", - заявив Залужний.

Головком пояснив, що Збройні сили України та Генеральний штаб позбавлені такої ініціативи.

"Разом з тим ЗСУ працювали безпосередньо із суб'єктом законодавчої ініціативи Міністерства оборони, який формує державну політику в області оборони. Відповідно й у складі робочих груп працювали й наші фахівці, які у цій роботі слідкували перш за все за тим, щоб не порушувалися механізми, які застосовуються у військовому управлінні, безпосередньо бойовими діями. Щоб на законодавчому рівні не було прийнято тих чи інших моментів, які могли б завадити діяльності військового командування", - пояснив Залужний.

https://storage2.censor.net/video/3/261223_zal1.mp4

Залужний про мобілізацію 400-500 тис. осіб: Військове командування запит на цифри не робило

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прокоментував плани щодо мобілізації 500 тис. осіб до лав української армії.

Про це він заявив в ефірі телемарафону, передає Цензор.НЕТ.

"Військове командування жодного запиту не робило на якісь там цифри. Військове командування продовжує виконувати функцію із захисту держави і відповідно формує свої запити на боєприпаси, зброю та людський ресурс. Це робиться на постійній основі. Якимось окремим форматом, заходом на Кабмін чи ВР ми такого не здійснюємо. Здійснюємо свої повноваження відповідно до того функціоналу, яким ми наділені.

Ми цю цифру (400-500 тис. мобілізованих) сформували на наступний рік. Вона враховує покриття поточного некомплекту, який виник. Формування військових частин та прогнозування наших втрат, які ми можемо понести протягом наступного року. Озвучувати цю цифру і яка цифра стосується того чи іншого розділу цих показників я не можу. Це є військовою таємницею", - пояснив він.

Придатність до військової служби визначає ВЛК, а не група інвалідності, - Залужний

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що оперування ступенем інвалідності наразі не є актуальним у питанні мобілізації. Придатність вирішуватиме військово-лікарська комісія.

"Я вважаю, що на сьогодні оперування ступенем інвалідності другої, третьої групи, воно зараз не є актуальним, тому що вирішує придатність до військової служби не інвалідність, яку має людина, а військово-лікарська комісія, яка визначає, чи придатна людина до військової служби, або непридатна.

У законопроєкті (про мобілізацію. - ред.) ми погодилися із поняттям, що необхідно залишити два поняття у законодавстві - людина, яка придатна до військової служби і людина, яка непридатна до військової служби. Позбавитися такого поняття як "обмежено придатний" і коли ми дамо собі відповідь на ці питання - придатний, чи непридатний, ми зрозуміємо чи є нам сенс далі оперувати такими поняттями інвалід II чи III групи", - пояснив головком.

Залужний про мобілізацію: Мені потрібні люди, боєприпаси та зброя, питання відстрочок - не моя компетенція

Українській армії потрібні люди, боєприпаси та зброя, щоб продовжувати ведення бойових дій. Головне, щоб люди, які прийшли до війська, могли виконувати поставлені завдання. Питання відстрочок від мобілізації й кого буде призивати держава - не компетенція головнокомандувача Збройних сил.

"Мені головне, щоб прийшли люди до війська і могли виконувати поставлені завдання. Хто яку матиме відстрочку або хто яку відстрочку не буде мати, кого буде держава призивати - сьогодні я вважаю, що це не моя компетенція", - наголосив він.

За його словами, для цього є центральні органи виконавчої влади, котрі визначають, кого призивати.

"Мені потрібні люди, мені потрібні боєприпаси й мені потрібна зброя, щоб продовжити ведення бойових дій", - додав Залужний.

Роботою ТЦК я не задоволений, інакше не було б потреби в законопроєкті про мобілізацію, - Залужний

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів, що робота стосовно зміни керівництва Територіальних центрів комплектування триває.

Залужний розповів, що робота зі зміни керівництва територіальних центрів комплектування триває.

За його словами, на безпосередню роботу центрів це не вплинуло.

"Люди, які працюють у ТЦК - це окрема спеціальність, необхідно мати певний набір знань, навичок і вмінь, які дозволяють працівникам ТЦК виконувати свої обов'язки. Як ззовні ТЦК, так і всередині цього організму", - сказав головком.

Він уточнив, що можливості з прийому особового складу Територіальні центри комплектування не втратили.

Нагадаємо, раніше Міноборони запустило програму рекрутингу до Збройних сил України. Вона передбачає, що кожен охочий українець може обрати той підрозділ та вакансію, де хоче служити. Загалом процес схожий із працевлаштуванням.

Учора Кабінет міністрів вніс до Ради законопроєкт щодо мобілізації. Пропонується знизити віковий поріг з 27 до 25 років, скоротити перелік категорій, що не підлягають мобілізації, розсилати повістки до ТЦК електронною поштою та інші ініціативи.

Залужний про електронні повістки: Ми раді будь-якому способу, який забезпечить нашу потребу в людях

Україну влаштує будь-який спосіб мобілізації, який забезпечить поповнення ЗСУ потрібними резервами, включно з використанням електронних повісток.

Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УП.

Його запитали, як буде виглядати вручення повісток електронним способом.

Залужний зазначив, що з відповідною пропозицією виступав не Генеральний штаб і не Збройні сили України, бо в них немає навіть можливості оцінити, який спосіб краще.

"Ми раді любому способу, який забезпечить нашу потребу в людях. Якщо внаслідок електронних повіток ми їх отримаємо, це буде дуже добре. Якщо це буде здійснено якимось іншим чином, також це дуже добре. Але і Збройні сили України, і Генеральний штаб в цих питаннях знаходимося у ролі споживачів", - зауважив Залужний.

Нагадаємо, раніше міністр оборони України Рустем Умєров повідомляв, що Міністерство оборони України розглядає можливість сповіщати чоловіків про необхідність з’явитися у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки через електронне сповіщення. Подібні запрошення отримають чоловіки, громадяни України, і за кордоном.

Буду дуже радий, якщо побачу у війську чоловіків, які виїхали за кордон, - Залужний

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів, як він ставиться до позиції міністра оборони Рустема Умєрова щодо мобілізації українських чоловіків, які перебувають за кордоном.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"ЗСУ мають воювати і жодним чином не посягати на мирне життя наших громадян, включаючи тих, хто виїхав за межі країни. Для цього є уповноважені органи центральної виконавчої влади, які можуть прийняти по них відповідні рішення. Тому я не можу дати їм (українським чоловікам. - ред.) оцінку і не буду це робити. Але я буду дуже радий, якщо через деякий час побачу їх у війську, і з великим задоволенням організую їм підготовку, навіть за кордоном", - зазначив Залужний.

Демобілізація військових можлива через 36 місяців, за умови наявності зміни і відсутності загострень на фронті, - Залужний

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що разом із Міністерством оборони погоджено, щоб новий законопроєкт про мобілізацію передбачав службу у війську протягом 36 місяців після призову.

"Я чітко розумію, що наші бійці зараз на фронті у надскладних і дуже важких умовах роблять свою справу. Звісно, мені б хотілося, щоб люди, які йдуть до війська, і особливо ті, які вже служать, чітко розуміли, скільки їм необхідно буде воювати.

Разом з Міністерством оборони ми погодилися на цифру 36 місяців, сподіваючись на два моменти: перше - що не буде загострення на фронті; друге - що цих людей через 36 місяців буде ким замінити", - сказав головнокомандувач ЗСУ.

При цьому він зазначив, що 36 місяців - цифра "не зовсім реальна у тих умовах, у яких ми перебуваємо".

"Але нам залишається сподіватися на те, що інтенсивність бойових дій не збільшиться і ми зможемо замінити цих людей через 36 місяців", - додав Залужний.

Він також зауважив, що уряд, який реалізує відповідний закон, розуміє, які в країні є можливості.

Головнокомандувач ЗСУ вважає, що до 2025 року вистачить часу на підготовку тих, хто зараз буде мобілізований.

Залужний: Цьогоріч забезпечення ЗСУ було неповним, але дало змогу впевнено вести бойові дії

Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний не розчарований рівнем забезпечення ЗСУ в 2023 році.

"Я не розчарувався тим рівнем забезпечення, який був 2023 року. Так, він був неповний, але принаймні він дозволив нам досить впевнено вести бойові дії", - зазначив він.

Залужний висловив упевненість, що західні партнери залишаться поруч з Україною.

"Всі інші внутрішні потреби, які не залежать від західних партнерів, - усі вони сформовані і перебувають у Міністерстві оборони. Вони обговорюються, і деякі реалізовуються", - сказав він, відповідаючи на запитання щодо достатньої кількості зброї у ЗСУ.

Вгору