Хто повинен ремонтувати старі ліфти. Пояснює КМДА

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  10:21, 14 Квітня 2021

У столиці проводять поточні і капітальні ремонти ліфтів у будинках. Якщо несправність підйомника незначна, то ремонти відбуваються без залучення коштів мешканців, адже на такі роботи фінансування вже передбачене у комірному. А от капітальні ремонти та заміни ліфтів відбуваються за програмою співфінансування з власниками будинку

Про це розповів заступник директора Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Олександр Малихін.

Міська програма «70 на 30», розрахована тепер на всіх мешканців багатоквартирних будинків міста старше 10 років, враховуючи будинки ОСББ і ЖБК, і була затверджена рішенням Київради №780/1784 від 22.12.2016.

“У столиці вже кілька років діє програма співфінансування капітальних робіт з ліфтами, за якою 5 відсотків вартості мають зібрати мешканці, а 95 відсотків профінансує місто з бюджету. Підставою для проведення робіт із заміни чи ремонтів ліфтів є акт технічного стану ліфта, підписаний балансоутримувачем та обслуговуючою організацією. Цим актом визначається необхідність виконання ремонту, модернізації або реконструкції ліфта. Багато будинків вже скористалися міською програмою капремонтів. Її особливістю є досить лояльне співвідношення коштів, що залежить від виду робіт. Наприклад, на ліфти, лише 5% від вартості ремонту чи заміни збирають мешканці, а 95% — дає місто. На утеплення фасадів будинкова громада має зібрати лише 30% від потреби, 70% — надає місто”, – сказав він.

На цей рік у планах міської влади відремонтувати за програмою співфінансування удвічі більше ліфтів, що гостро цього потребують, та на яких фіксуються часті поломки.

Вгору