Киянам безплатно роздали понад сотню дерев

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  09:24, 27 Жовтня 2022

Активісти, які люблять столицю продовжують її озеленювати

Центр альтернативного озеленення Києва відкрив 10-й сезон поширення саджанців.

Активісти, які люблять столицю продовжують її озеленювати. Навіть коли перебувають на фронті. Як, наприклад керівник Центру альтернативного озеленення Києва Роман Любека.

Хоча він зараз перебуває за майже чотири сотні кілометрів від дому, боронить Україну від окупантів, проте вирішив, що неправильно пропускати сезон безплатного поширення саджанців. Тим більше, що він 10-й, ювілейний. Тож допомогла у цій справі волонтерка Поліна Кравченко.

«Цієї неділі ми роздали майже 100 саджанців сосни. Це трирічні деревця із закритою кореневою системою (у горщечках), тому практично, 100% гарантія, що вони приживуться. Звичайно, якщо про них правильно дбати», — розповіла «Вечірньому Києву» Поліна Кравченко.

Молоденькі сосни «роз’їхалися» по всіх районах столиці. Хоча, найбільше їх брали для лівого берега столиці, для озеленення Дарницького району, озер на Осокорках.

Кияни знають, у яких районах хвойні найкраще ростуть. Але, звичайно, волонтери Центру ще й консультували, який догляд необхідний для хвойних, як підживлювати лунки перед посадкою, а потім, як правильно підкислювати ґрунт. І нагадували, що сосни не люблять затінку, тож потребують гарно освітлення.

Для того, аби отримати сіянці необхідно було наперед зареєструватися. Дехто просив 2-5 саджанців. Насамперед їх видавали тим, хто уже мав досвід співпраці із Центром. Деякі кияни розповідали, що завдяки Центру у їхньому дворі з’явилися також липи і клени — і за ними доглядають гуртом, надсилають «фотозвіти», як прижилися дерева.

Також у Центрі в наявності є ще багато дерев на продаж — явори, клени, дуби, церциси, липи, гінкго, каштани їстівні та м’ясочервоні, сосни, ялини, черешні, модрини. Усі дерева із закритою кореневою системою, дбайливо доглянуті і акліматизовані до умов столиці.

До слова, Роман Любека пообіцяв, що після демобілізації він повернеться до Києва і влаштує грандіозну роздачу садивного матеріалу.

Наразі ж він нагадує, що навіть не зважаючи на війну, Центр планує продавати новорічні дерева у контейнерах. Кияни зможуть придбати ялину звичайну (смереку), ялину колючу (блакитну), ялиці Фразера, білу чи одноколірну. А після зимових свят долучитися до гарної традиції — посадити дерево у себе у дворі або подарувати дерево школі чи музею.

Раніше Роман Любека розповідав «Вечірньому Києву», що мотивує його безплатно роздавати дерева містянам.

Вгору