Про це йдеться у відповідній петиції на сайті Київради, автором якої виступив Леонід Яценко.
За його словами, у Києві є унікальний спортивний об’єкт, якому немає аналогів у світі і нічого подібного ніде та ніколи не буде. Це водний стадіон у Матвіївській затоці, який зберігся виключно завдяки активності та шаленого спротиву веслувальників Києва протягом останніх 30 років.
“У світі більше немає жодного стародавнього міста, у центрі якого можливо створення повноцінної сучасної міжнародної дистанції для змагань веслувальників. Та і не тільки стародавнього, будь якого! Саме тому цей спортивний об’єкт має виключне значення для всього людства”, – йдеться у петиції.
Яценко додає, що в акваторії Матвіївської затоки вже 70 років відбувається підготовка українських веслувальників, від новачків до чемпіонів Миру та Олімпійських Ігор. Тому Матвіївська затока має ще і виключне значення для історії спорту України.
“На територіях водно-спортивних станцій весь час відбувається «велике крадівництво». Розкрадаються території. Спортивні секції поступово і планомірно знищуються. У 1950 – 1960 р. держава давала в оренду відомствам земельні ділянки для організації спортивно-навчальних веслувальних баз. Спортивні секції які працювали на цих базах закривають, але земельні ділянки призначені для їх роботи повертати «забувають». Такою тупою схемою вже поцупили «Енергетик», «Водник», «Зенит» і саме зараз крадуть «Локомотив». Буквально у даний час закривають спортивно-навчальну веслувальну базу «Локомотив» на якій протягом всіх останніх 70 років навчались чемпіони світу та Олімпіад. А земельну ділянку краде керівництво нашої залізниці разом з керівниками міської адміністрації. Крім того, поцуплені частини територій баз і споруджені там маєтки під різними сміховинними вивісками”, – пише автор петиції.
Зазначається, що на всіх спортивно-навчальних веслувальних базах безліч об’єктів ніяк з веслуванням не зв’язаних: кафе, ресторани, кемпінги, бази відпочинку, бані, кораблі, ремонт моторних човнів, стоянки моторних човнів, дебаркадери, понтони для проведення урочистих заходів, якісь плавучі дома, стаціонарні залізні та дерев’яні відмостки для ловлі риби, футбольні поля, поля для гольфу та водного поло, повно всього що завгодно, от тільки елінги для спортивних суден такі, що тренерам перед батьками спортсменів соромно.
“Спільнота веслувальників України закликає керівництво Києва і України отямитись і негайно припинити знищення унікального спортивного об’єкта. Поновити діяльність всіх спортивних секцій веслування. Повернути спортивним базам все вкрадене. Провести повну реконструкцію водного стадіону відповідно до сучасних вимог для проведення міжнародних змагань”, – підсумовує Яценко.