Університет імені Тараса Шевченка розробить освітні програми з вивчення мови.
На сучасному етапі розвитку кримськотатарської потрібно розв’язувати питання щодо підготовки фахівців із цієї мови. Від вчителів, які будуть навчати дітей кримськотатарської, до науковців, що розроблятимуть правопис і словники.
У напрямі розробки освітніх програм вже розпочато співпрацю між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Міністерством освіти.
«Кримськотатарській мові в Україні бути! Мові — корінного народу України. Ми маємо зробити все, аби зберегти її самобутність. Дати кримськотатарській мові новий поштовх для розвитку, популяризувати її у світі. Діти кримських татар мають вивчати рідну мову. Тільки так мова залишатиметься живою», — про це віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук заявила під час засідання Національної комісії з питань кримськотатарської мови.
У засіданні також взяли участь Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, який є співголовою Комісії, а також представники державних органів, науковці та мовознавці з освітніх установ.
Нагадаємо, Мінреінтеграції ініціювало створення Національного корпусу кримськотатарської мови (НККМ) у межах реалізації Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки.