Конкурс на посаду директорів шкіл зробили ще більш прозорим – що змінилось

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  10:15, 11 Июня 2021

У столиці оновили Положення про конкурс на посаду керівників закладів загальної середньої освіти, що належить до комунальної власності територіальної громади Києва

За відповідне рішення проголосували 100 депутатів Київради.

За словами заступника голови КМДА Валентина Мондриївського, Київ ще у 2015 році першим в Україні започаткував відкритий та прозорий відбір на вакантні посади керівників закладів освіти комунальної форми власності та у 2017 році першим затвердив його порядок рішенням Київради.

До цих рішень внесли правки, щоб зробити механізм відбору претендентів на ці посади максимально прозорим. Відтепер він передбачатиме участь у конкурсній комісії представників депутатського корпусу по одній особі від фракції, громадськості та освітян. Норми Положення про відеотрансляцію та дотримання публічності лишаються без змін.

Оновлене Положення передбачає також можливість подати апеляцію щодо рішення конкурсної комісії протягом 2 днів із моменту його прийняття. Відповідне звернення розглядатиме профільна комісія Київради.

Валентин Мондриївський впевнений, що прийняття цього важливого для освітян рішення дасть змогу ефективно підготуватися школам до нового навчального року, адже цей процес лягає саме на плечі директорів.

Наразі перед нами стоїть завдання якнайшвидше призначити більше сотні керівників шкіл, у яких закінчуються контракти вже 1 липня”, – підсумував чиновник.

Нагадаємо, напередодні освітній омбудсмен Сергій Горбачов оприлюднив на своїй Facebook-сторінці відкритий лист до Київради із вимогою ухвалити Положення про конкурс на посади директорів шкіл, який би був прозорим і відповідав закону. Через відсутність цього документу 109 столичних шкіл могли лишитися без директорів.

Наверх