Місто впроваджує пілотний проєкт із соціальної реабілітації захисників України

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  16:36, 30 Березня 2023

У столичних медзакладах впроваджують пілотний проєкт із соціальної реабілітації захисників у період лікування. У перервах між медичними процедурами із військовими працюють реабілітологи. Кажуть, що так лікування вдвічі ефективніше

Із захисниками у період лікування в медзакладах працюють реабілітологи.

Реабілітологи працюють із пацієнтами у перервах між медичними процедурами, що дає подвійний ефект лікуванню. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Марина Хонда

«Людині, яка потрапляє на медичну реабілітацію, дуже важко відкритися. Особливо, якщо вона була в полоні, або розуміє, що далі піде воювати. Сам факт того, що війна продовжується, змушує людей закриватися. Тож тільки медичне лікування не вирішує основної проблеми її внутрішнього стану. А так людина одразу отримує медичну послугу і безкоштовну соціальну реабілітацію. І в цьому плюс, який дає подвійний ефект лікуванню», — зазначила Марина Хонда.

Вона розповіла, що для втілення проєкту в одному із закладів, який опікується реабілітацією військових, розмістили частину міського центру соціальної, професійної та трудової реабілітації людей з інвалідністю. Фахівці використовують перевірені доказові інструменти: арттерапію (різні види мистецтв), буктерапію (читання та обговорення книг), анімалотерапію (спілкування із тваринами), ігротерапію.

«Я була здивована, наскільки спілкування з тваринами може розслабити людину та дати можливість психологам з нею працювати. Як говорять фахівці, приблизно через два тижні анімалотерапії люди починають відкриватися, бо найбільша проблема, особливо тих, хто був у полоні, — це тактильність. Люди не готові комунікувати і дозволяти, щоб до них доторкнулися, і саме спілкування з тваринами їх соціалізує», — розповіла Марина Хонда.

Заступника голови КМДА додала, що тварин Захисникам спеціально привозять із Київського зоопарку щотижня. Це шиншили, кролики, морські свинки, черепахи — усі тварини під постійним ветконтролем та з необхідними щепленнями.

Воїнам дуже подобається спілкування з тваринами.

https://www.facebook.com/watch/?v=770376851469702

«Вечірній Київ» розповів, як проходить психологічна реабілітація захисників і захисниць: «Малина, ожина, малювання та ігри: як працюють з військовими у госпіталі».

Вгору