На озері Вербному на Оболоні оновили прогулянкову зону: як вона виглядає?

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  21:14, 27 Лютого 2024

Нагадаємо, озеро Вербне має статус іхтіолого-ботанічного заказника й охороняється законом

На озері Вербному практично завершили будівельні роботи з благоустрою, розпочаті у листопаді.

Тут зробили нове мощення прогулянкової доріжки, вздовж алеї становили багато зручних лав та урн для сміття, висаджені молоді крупномірні верби та берези, завезений чорнозем, підсипаний новий пісок на дитячому та спортивному майданчиках. Родзинкою спортивної локації біля озера є спеціальний інклюзивний майданчик для людей з інвалідністю.

Нагадаємо, озеро Вербне має статус іхтіолого-ботанічного заказника й охороняється законом.

Під час робіт, на жаль була знищена значна частина трав’яного покриву, який створював тут густий суцільний килим біля води. Наразі тут мають провести роботи з вирівнювання ґрунту, прибирання залишків будівельного сміття й підсипку ґрунтом підніжжя схилів.

Крім того, Департамент захисту довкілля КМДА розробив положення про заповідання, яким передбачається, зокрема, роботи з підтримки рекреаційних ділянок. За роботи з благоустрою біля озера Вербного минулого року взялися за ініціативи депутатки Київради Ганни Свириденко (фракція ВО «Батьківщина»). Адже доріжки вздовж частини озера прокладені ще у 70-х роках минулого століття. Вони були криві й косі. Крім того, Вербне — дуже популярне місце відпочинку у киян.

У листопаді біля озера стартував початок робіт з благоустрою

Роботи з благоустрою першої черги зони відпочинку проводили з урахуванням побажань. Зокрема проєктом було передбачено таке: відновлення пішохідного сполучення зони відпочинку та відновлення східців. Наразі оновили 400 метрів доріжки, облаштували пандуси, встановили 18 лав для відпочинку, висадили 21 дерево на місцях, визначених фахівцями.

У «Плесі» розповідали «Вечірньому Києву», що поки полагодили не велику аварійну ділянку. Найближчим часом за рік зроблять благоустрій з додержанням всіх стандартів безбар’єрності по 300 — 400 метрів навколо озера. Буде осучаснена й пляжна інфраструктура.

На іншому боці озера Вербного — не облаштована й заповідна територія, на якій є об’єкти іншого балансоутримувача.

Вгору