Нас не зламати! Ми – живемо! І житимемо! (фото, відео)

Джерело:  dumskaya.net  /  17:43, 25 Липня 2023

Українська Венеція, вірменський художник і австрійська імператриця: Одеський кінофестиваль готується до старту

Три фільми спеціальної програми «Зроблено в Одесі» покажуть на Одеському міжнародному кінофестивалі, який пройде з 19 до 26 серпня в Чернівцях.

У нашому місті з ними можна буде ознайомитися з 12 по 17 серпня в кінотеатрі MULTIPLEX, що на Генуезькій, передає культурний оглядач «Думської» Ірен Адлер.

Більш детальне знайомство почнемо з драми «Край річки». Режисер стрічки — Васил Барков. Продюсерами виступили Анна Дочева, Андрій Осипов і Васил Барков.

За сюжетом, низка подій приводить болгарина Форі до дельти Дунаю. В українському місті Вилкове за випадкових трагічних обставин Форі опиняється під вартою. Але в цьому місті, населеному липованами, герой зустрічає справжнє кохання, а краса і духовна атмосфера української Венеції дають йому відчуття, що саме таке місце він шукав усе своє життя.

Також глядачі побачать документальну стрічку «Одеса уві сні» режисера Кирила Наумка. Продюсуванням фільму займалася Школа документалістики, телебачення та нових медіа ZeLIG.

Боячись втратити зв'язок із рідним містом, Кирило знову відвідує Одесу. У розмовах із матір'ю та другом дитинства, одеситами Ольгою та Микитою, герой намагається з'ясувати, що для нього означає «дім». Яким було життя в Одесі всього за п'ять днів до початку повномасштабної війни? Адже щоб жити повсякденним життям, знаючи, що на вашу країну можуть напасти в будь-який час, потрібна велика мужність.

Поціновувачам образотворчого мистецтва буде цікава документальна стрічка «Три могили художника» режисера Арутюна Хачатряна. Продюсери — Вардан Акопян, Офелія Товмасян та Олена Римко.

Фільм розповідає про сповнене пригод життя і творчу спадщину талановитого вірменського художника Вагана Ананяна. Народившись у Єревані, Ваган переїжджає до Таллінна, а потім до Києва та Одеси, щоб працювати там. Одесити добре пам'ятають колоритну постать Вагана, який продавав свої картини великого формату в Міському саду, що тоді вважався одеським Монмартром. Після смерті останки Вагана були кремовані і поховані в Таллінні, Одесі та Єревані. Його художня спадщина залишилася в різних країнах, далеко від батьківщини.

1990 року на екрани вийшов фільм Арутюна Хачатряна «Вітер забуття» про трьох його співвітчизників, які залишили свою батьківщину, про те, як складалася їхня доля за її межами. Одним із героїв цієї кінострічки був художник Ваган Ананян, який на той момент перебував у Таллінні.

Через 20 років режисер вирішив повернутися до історії своїх героїв і простежити, як склалося їхнє життя. Результатом цього дослідження став фільм «Нескінченна втеча, вічне повернення», куди не увійшла історія художника Вагана. Його не стало 2006 року в Одесі, і відтоді режисер не міг знайти людей, які б змогли розповісти про героя. Згодом вдалося повернутися до теми і створити окрему стрічку, присвячену саме Вагану.

Нагадаємо, у рамках 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю спеціальна програма «Найкращі європейські фільми від ОМКФ». Покази фільмів відбудуться в Одесі в кінотеатрі MULTIPLEX у ТРЦ Gagarinn Plaza (Генуезька, 5/2) з 1 по 30 серпня.

У рамках цієї програми є цікавий фільм, що досліджує долю імператриці Австрії Єлизавети Баварської, це стрічка Фрауке Фінстервальдер «Сіссі і я». Розповідь іде від імені фрейліни Ірми.

Цього разу ми бачимо короновану персону очима близької подруги, яка знала, що насправді тішить жінку, яка має розкіш, але прагне простих життєвих радощів.

Автор — Ірен Адлер


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!

Вгору