“Східний Варіант” дізнався про повсякденність містян, існуючу допомогу й те, як евакуюватися з однієї найгарячіших точок Донеччини.
До війни населення Бахмутської громади сягало 80 тисяч жителів. Зараз же кількість мешканців доходить до 15 тисяч. Стабільно один раз в чотири дні продовжуються евакуаційні заходи для порятунку та вивезення населення.
Лінія фронту наблизилась до міста у травні, тоді вже почались масовані артилерійські та авіаційні обстріли. Наразі поруч з містом продовжуються складні бої, за повідомленням Генерального штабу, ситуація складна, але контрольована. Збройні сили України відбивають атаки ворога та успішно чинять опір. Зараз основні зусилля українських військ були зосередженні на стримуванні противника в районах Берестове, Соледар та Бахмут.
Обстріл лікарні Бахмута. Джерело: Телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка
Гуманітарна ситуація міста вкрай складна. Обстріли ворога кожен день руйнують цивільну інфраструктуру, приватні та багатоповерхові будинки. Кожного дня є поранені або загиблі. Зокрема, протягом доби 3 листопада було завдано 21 удар по житлових районах та інфраструктурі міст Бахмут, Авдіївка, Торецьк, смт Велка Новосілка, повідомляє поліція Донеччини.
Наслідки обстрілів Бахмута. Джерело: Павло Кириленко у Facebook
Під обстрілами без світла
Через руйнування високовольтних ліній місто наразі без електроенергії. Складні бойові дії та щоденні обстріли роблять неможливим відновити постачання газу та опалення. При цьому, комунальні та аварійні служби працюють. Працівники служб розбирають завали на місцях обстрілів, прибирають місто. Населенню, яке залишається, організовується допомога з опалювальними речовинами для зігрівання або приготування їжу.
Наслідки обстрілів. Джерело: Національна поліція Донеччини
Завдяки підтримці та тісній співпраці міської ради Бахмута з міжнародними партнерами та благодійними фондами мешканці отримують продуктові набори від багатьох міжнародних організацій, зокрема від Міжнародної гуманітарної організації “WORLD CENTRAL KITCHEN”, Всеукраїнської громадської організації Соціал-Демократичного Конгресу Християн та інших.
Також для мешканців громади отримано гігієнічні набори та медичні препарати від постійного партнера – Дитячого фонду ООН (UNICEF Ukraine). Ця допомога надавалася жителям протягом останніх двох місяців.
Гуманітарну допомогу мешканці можуть отримати у спеціальних пунктах без попереднього запису. У цілях безпеки їхні адреси не розголошують, але більшу інформацію про запис можна отримати через квартальних та управляючих ОСББ, повідомила пресслужба Бахмута.
Наслідки обстрілу Бахмута. Джерело: Національна поліція Донеччини
Щодня до Бахмута завозять сім тисяч буханців хліба з Харківської області. Закуповується хліб за кошти місцевого бюджету. Хліб роздають людям у пунктах видачі гуманітарної допомоги.
Комунальний транспорт міста також не працює. Було влучання у тролейбусний парк, усі автомобілі та підприємство були пошкоджені. Але навіть при їх наявності робота транспорту наразі є небезпечною та неможливою для населення.
Наслідки обстрілу Бахмуту. Джерело: Національна поліція Донеччини
Співробітники “Укрпошти” спільно з представниками міської ради роблять сумісні виїзди у квартали, де це можливо, обдзвонюють начальників ОСББ, збирають людей невеликими групами та виплачують пенсії й інші соціальні виплати. Такий формат є найбільш можливим у ситуації постійних обстрілів Бахмуту.
Банки або банкомати не працюють. Але роботу продовжують аптеки, один зоомагазин, дві будівельні бази. Працює і ряд продовольчих магазинів для потреб населення. Їх адреси та графік робот міська рада Бахмуту кожного дня оновлює на своїй сторінці у соціальній мережі. Побачити їх можна тут.
За допомогою Агентства ООН у справах переселенців місто отримує спеціальний матеріал тарпаулін, який роздається жителям для можливості відновлення будинків та закриття зруйнованих вікон, дверей, дір у стінах.
Що потрібно знати про евакуацію з міста
Основний заклик міської ради Бахмуту сьогодні є на евакуацію. З 2 листопада розпочалась евакуація населення Донеччини до Тернопільської області. Усе, що потрібно зробити, зателефонувати на гарячу лінію для Бахмутської громади – 095-498-76-15.
Здійснюється допомога маломобільному населенню або особам з інвалідністю. Евакуйовані обов’язково отримають безкоштовне житло, гуманітарну допомогу, щомісячну виплату для ВПО, одноразову виплату на станції міста Тернопіль, а також соціальний супровід, психологічну та медичну допомогу.
Фото: Краматорська міська рада
“Ми бачимо, що обстріли зараз постійні, кожного дня, вночі і зранку, вдень і ввечері. Магазини працюють, але роботи немає. Грошей заробити тут неможливо. Поки що неможливо відновити постачання води або електроенергії, а також газового опалення через бойові дії. А зима і морози вже на порозі, тому ми всіх закликаємо виїжджати. По-перше, це безпека для себе, для родини, а по-друге, можливість перезимувати, отримати роботу у іншій області”, – говорить Наталя Кисиличина.
Під час евакуації спочатку автобус з Бахмуту довозить мешканців до Покровська, звідки йде безкоштовний евакуаційний потяг до Тернопільської області. Детальніше можна дізнатись та подати заявку на телефон гарячої лінії.
Евакуація з Донеччини в Тернопільську область з поселенням
Увага! З 2 листопада розпочинається безкоштовна евакуація до територіальних громад Тернопільської області з поселенням!
Через активні бойові дії потрібно, щоб якомога більше людей покинули Донецьку область вже зараз, виїхавши у більш безпечніші регіони України. Бо зараз найважливіше - зберегти життя!
Алгоритм евакуації:
Залиште заявку за телефоном 098 890 33 18.
Евакуація тяжко хворих і осіб з інвалідністю: 0997104872, 0993115336.
Вас з родиною та домашніми тваринами безкоштовно автобусом доставлять до евакуаційного потягу у Покровську
Ви безкоштовно можете скористатися евакуаційним потягом Покровськ - ст Бережани, який відправлятиметься 02.11; 06.11; 10.11; 14.11; 18.11; 22.11; 26.11; 30.11
Виходьте на станції Бережани, де вас зустрінуть співробітники відділу соціального захисту міста та нададуть безкоштовне житло.
Влада надає такі соціальні гарантії:
безкоштовне житло;
гуманітарна допомога;
психологічна допомога;
медична допомога;
соціальний супровід під час оформлення допомоги від міжнародних організацій через платформу "Є-Допомога"
всі переселенці отримують від держави 2000 грн за місяць на дорослого члена родини, 3000 грн на дитину та людину з інвалідністю
додаткові випрати від міжнародних партнерів АDRA Україна — 2200 грн. по приїзду на місце проживання протягом тижня.
Бережани розташовані в мальовничій пагорбистій місцевості Західної України за 50 км від Тернополя. Це старовинне місто зі своєю атмосферою та неймовірною природою гір поруч.
Евакуація — це складно, але необхідно! Евакуація рятує життя!