Іпотека в зруйнованому місті: як в Маріуполі окупанти видали першу позику на квартиру

Джерело:  vchasnoua.com  /  17:52, 20 Вересня 2023

У мережі з’явилися перші реакцій маріупольців. Люди обурюються, що їхні будинки ніхто не відновлює, а замість знищених квартир пропонують брати іпотеку

Фото з відкритих джерел

В окупованому Маріуполі росіяни видали першу іпотеку. Як зазначили у міській раді, позику дали на короткий період часу, а саме на 5 років. Зокрема це був, ймовірно, не місцевий чоловік, який взяв однокімнатну квартиру у 52 м² в будинку, який будують під 2% річних. Загалом житло коштує 5 млн рублів, а щомісяця чоловік має платити не менше 70 тисяч рублів.

«Під час блокади росіяни зруйнували 50% багатоповерхових будинків міста, це — 934 будівлі. Знищено понад 52 тисячі квартир маріупольців. Замість того, щоб відбудовувати домівки безкоштовно для маріупольців, вони заробляють у місті гроші - продають у новобудовах житло росіянам. Це не досягнення, це ганьба. Побудовано мало й те видають за гроші, а маріупольці залишаються без житла», — прокоментував ситуацію мер Маріуполя Вадим Бойченко.

У міській раді зазначили, що іпотеку, ймовірніше за все, взяв не маріуполець, бо у місцевих в окупації не має ні таких грошей, ні такої заробітної плати.

Разом з тим, серед містян зростає невдоволення діями окупаційної влади. Мешканці обурені тим, що роботу над відновленням їхніх домівок ніхто не веде, а замість знищених квартир пропонують брати іпотеку. В мережі з’являються перші відеозвернення з мітингів маріупольців.

https://t.me/mariupolrada/16524

«465 будинків знесено. У кожному — від 100 до 200 квартир. Не треба бути математиком, щоб порахувати скільки людей залишилися без даху над головою та змушені скитатися по орендованим квартирам, знайомим, іншим містам та країнам», — зазначають жителі міста.

В мережі, своєю чергою, почалося своє обговорення «першої в так званій днр іпотеки». Хтось сприйняв інформацію іронічно, жартуючи, що скоро новому власнику квартири доведеться тікати в рф, а хтось — із сумом, адже хвилюється через те, що у місті з’являється все більше рашистів.

Вгору