Природа Одещини: сувора краса Тузлівських лиманів (фото)

Джерело:  usionline.com  /  18:10, 14 Лютого 2024

Поки що Тузлівські лимани – це мінімалістична краса і спокій, але невдовзі вони оживуть і розфарбуються барвами весни, що пробуджується

Національний природний парк «Тузловські лимани» - унікальний природний заповідник, який прекрасний у будь-яку пору року.

Красу Тузлівських лиманів зафіксувала фотокореспондентка Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.

В парку мешкають понад 40 видів рідкісних видів птахів, які занесені як до міжнародної, так і до української Червоної книги. Всього ж тут можна можна побачити майже 300 видів птахів, у місцевих водоймах живе близько 60 видів риб, 37 видами представлені ссавці. Для деяких птахів лимани є своєрідною «проміжною станцією» на шляху до Азії та Африки, деякі — гніздяться та зимують прямо на лиманах.

Так, краса лиманів квітне у теплі пори року, але й взимку природа теж прекрасна. Раніше, під час буревіїв та сильних морозів, птахи відлетіли з лиманів далі на Південь і ще не повернулися. Тому лимани відпочивають від гоміну пташиних зграй.

Цьогоріч у лютому спостерігається аномальне тепло, тому водойми не вкриті кригою. На берегах зростає очерет та інші трави. Очерет – і кормова, і лікарська рослина, тому козам є чим поживитися.

Поки що Тузлівські лимани – це мінімалістична краса і спокій, але невдовзі вони оживуть і розфарбуються барвами весни, що пробуджується.

Вгору