У Києві оголосили акцію з безкоштовної роздачі саджанців дерев

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  11:47, 14 Лютого 2022

Планується завезти для безплатної роздачі саджанці липи, клену, дубів, ялин, ялиць

Засновник Центру альтернативного озеленення Києва Роман Любека оголосив про початок реєстрації учасників безоплатного поширення садивного матеріалу для весняного висадження на прибудинкових територіях.

Планується завезти для безплатної роздачі саджанці липи, клену, дубів, ялин, ялиць.

«Уже дев’ятий сезон ми роздаватимемо сіянці та саджанці лісоутворюючих деревних видів, які притаманні нашій кліматичній зоні. Але роздача саджанців відбуватиметься виключно по підписці. Тому наразі мені важко назвати кількість дерев, які я завезу у столицю», — сказав «Вечірньому Києву» Роман Любека.

Він наголосив, що нині має значно більше можливостей у постачанні киян садивним матеріалом, ніж, скажімо, у 2017 — 2018 році, зокрема крупномірних дерев із закритою кореневою системою.

«Але якщо до мене на сторінку Фейсбук надійдуть тисячі заявок, то доведеться варіювати постачання», — сказав Любека.

Він підкреслив, що головне для нього, щоб роздані саджанці висотою від 1,5 метрів були гарантовано правильно посаджені, доглянуті й прижилися. Для цього містянам доведеться дуже відповідально поставитися до отриманих молодих дерев. А всі поради по догляду знаходяться на сторінці у Фейсбук Центру альтернативного озеленення Києва, на яку новачкам потрібно буде підписатися.

«Садивний матеріал, який я планую роздавати, коштує грошей. Але я готовий заплатити, щоби місту й киянам була користь. Натомість прошу виконати мої невеликі умови», — сказав Роман Любека.

Для того, щоб бути запрошеним за деревами вже через місяць, потрібно зробити наступні речі: бути підписаним на сторінку Центру альтернативного озеленення; уподобати сторінку «Контейнерне озеленення Києва»; запросити хоча б півсотні друзів до спільноти «Центр альтернативного озеленення Києва», поширити цей допис з коментарем про безоплатну роздачу саджанців. І повідомити Роману Любеці у приватному повідомленні про свою зацікавленість.

«Дуже малоймовірно, що ми тепер роздаватимемо мінідерева, хоча з них вже через чотири роки можна отримати ліс!», -сказав пан Любека.

Вгору