Увага! Шахраї у соцмережах вкотре використовують логотип «Укренерго» у своїх недоброчесних цілях!

Джерело:  antikor.com.ua  /  09:11, 13 Червня 2024

Українців лякають жорсткими графіками відключень: "Укренерго" розповіли про поширення фейкових повідомлень

Шахраї у соцмережах використовують логотип "Укренерго" для поширення фейкових повідомлень про жорсткі відключення електроенергії з метою збільшення аудиторії своїх телеграм-каналів. Достовірну інформацію про обмеження споживання електроенергії можна знайти лише на офіційних сторінках Міненерго, НЕК "Укренерго", обленерго та місцевих органів влади.

Про це повідомили в "Укренерго". "Підписники нашої сторінки у фейсбуку прислали черговий скрін із фейковим "попередженням про жорстокі відключення", – ідеться в повідомленні.

Як українців дурять з відключеннями qhtikziqxiqant


Шахраї використовують знайомі логотипи та стилістику офіційних повідомлень, щоб підвищити достовірність своїх публікацій. Проте важливо пам’ятати, що "Укренерго" ніколи не публікує графіки погодинних відключень електроенергії в регіонах. Один з очевидних маркерів фейковості таких повідомлень – граматичні помилки. Наприклад, у шахрайському повідомленні було написано "відключення від електроенергії", що є некоректним з точки зору офіційної термінології.

Метою таких шахрайських дій є збільшення шахраями аудиторії своїх телеграм-каналів. Публікуючи неправдиві повідомлення про відключення, шахраї вводять в оману користувачів, змушуючи їх підписуватися на свої канали в пошуках нібито достовірної інформації. Це створює паніку та плутанину серед населення, підриваючи довіру до офіційних джерел.

Щоб не стати жертвою шахраїв, слід перевіряти інформацію через офіційні канали. Достовірну інформацію щодо заходів обмеження споживання електроенергії можна знайти на сторінках у соцмережах Міністерства енергетики України, НЕК "Укренерго", вашого обленерго та місцевих органів влади:

Facebook: https://www.facebook.com/npcukrenergo
Telegram: https://t.me/Ukrenergo

Вгору